TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

Vantilatör Nedir?

Kavurucu sıcaklarla baş etmenin en iyi yollarından biri, kapalı alanlarda vantilatör kullanmaktır. Oturduğunuz yerden terlediğiniz, sıcaktan uyuyamadığınız gecelerde bu alet, yaşam konforunu artırır. Satın alacağınız kaliteli bir ürün, uzun yıllar boyunca size eşlik edecektir. Bu sayede her yıl sıcaklar bastırdığında bir kurtarıcıya sahip olabilirsiniz. 
Edineceğiniz tek avantaj sıcaklardan kurtulmak değildir. Vantilatörler, hava kalitesini artırmak için de ideal cihazlardır. Sürekli hava akışını sağlamak, herhangi bir mekanda büyük önem taşır. Havasız ve kuru ortamlar, insan sağlığını tehdit eder. En önemli özelliklerinden biri, bu hava akımını sağlamalarıdır. Özellikle küçük ve hava alması zor olan alanlar için alacağınız bir cihaz hem keyifli hem de sağlıklı bir ortam elde etmenizi sağlar. 
Vira elektirik kategorilerimizde ihtiyaçlarınızı karşılayacak vantilatör çeşitleri bulabilirsiniz. Hem sıcaklardan kurtulmak hem de bulunduğunuz ortamda hava akışını dengelemek için ideal birçok seçenek vardır. 

Vantilatör Çeşitleri Nelerdir?

İsteğe ve ihtiyaca göre tercih edebileceğiniz farklı vantilatör çeşitleri bulunur. Bu çeşitlilik, tam taleplerinize uygun bir ürüne ulaşmanıza olanak tanır. Kategorilerimizde bulabileceğiniz bazı cihazlar aşağıdaki şekilde sıralanabilir: 
 • Bir klasik olan sanayi tipi vantilatör, gerekli soğutmayı ve hava ventilasyonunu sağlar. Bu çeşit, ayaklı vantilatör kategorisinde yer alır. 
 • Yaz kış kullanılabilen tavan vantilatörü, bulunduğu odayı havalandırarak ferahlatır. 
 • Duvar tipi vantilatör, bir duvara monte edilerek kullanılır. Küçük olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Kumandalı vantilatör, bir kumanda yardımıyla kontrol edilen cihazlara verilen isimdir. Kullanım açısından konforludur. 
Her bir çeşidin kendine özgü ayarları ve avantajları bulunur. İster soğutma ister havalandırma amacı için olsun duruma uygun bir cihaz bulmak mümkündür. Rahat bir yaşam ve çalışma alanına sahip olmak için, vantilatör çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz. 

Vantilatör Kullanım Alanları Nelerdir? 

Vantilatörler, farklı kullanım alanlarına sahiptir. Akla ilk gelen kullanım amacı, soğutmadır. Özellikle rüzgarın yetersiz olduğu sıcak günlerde soğuk bir esinti sağlayarak ve havayı yumuşatarak bulunduğu ortamın ferahlığını artırır. 
Bu cihazlar, havayı temizleme amacıyla da kullanılırlar. Hastane gibi hijyenin önemli olduğu mekanlarda tercih edilmesinin sebebi, genellikle  budur. İçerideki kirli havayı dışarı alarak temiz hava dolaşımını hızlandırırlar. Solunan havanın kalitesi bu şekilde artırılmış olur. 
Çeşitli kimyasalların kullanıldığı depolarda ve fabrikalarda da kullanımı yaygındır. Bunun sebebi, hastane örneğindekine benzer. Havanın tehlike içermemesi için sürekli temiz hava girişi olmalıdır. Vantilatör sayesinde bu hava akışını daha temiz hale getirir.
Koku açısından yoğun olabilecek mutfak gibi alanlarda kullanımı yaygındır. Kapalı alanlardaki kokunun kolayca dağıtarak nefes almak için gerekli ortamı yaratır. Bu sayede rahatsız edici kokulara maruz kalmazsınız.

Vantilatör Fiyatları Nelerdir?

Vantilatör fiyatları, birtakım faktörlere bağlı olarak belirlenir. Teknik özellikler, çeşit, model, kalite gibi özellikler, ücretlendirme konusunda belirleyici rol oynar. Farklı ihtiyaçlara ve bütçelere uygun onlarca model kategorilerimizde sizi bekliyor. 

Vantilatör Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Satın alacağınız cihazda dikkat etmeniz gereken detaylar bulunur. Bir soğutucu vantilatör, doğru seçildiği durumlarda birçok alanda işinize yarayacaktır. Bu sebeple, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ürün seçtiğinizden emin olmalısınız. 
Dikkat etmeniz gereken ilk nokta, hangi çeşidin size daha uygun olacağıdır. İhtiyaç noktanızı belirledikten sonra cihazların özelliklerini inceleyerek modeller arasında seçim yapabilirsiniz. 
Cihazın kullanılacağı odanın boyutu, göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer detaydır. Bazı çeşitler oldukça büyükken diğerleri küçük boyuttadır. Eğer fazla yeriniz yoksa küçük bir model veya avize vantilatörü mantıklı bir seçenek olarak değerlendirilebilir. 
Bazı cihazlar, belli bir yere monte edilirken bazıları taşınabilir. Alacağınız cihazı tek bir yerde mi yoksa birden fazla mekanda mı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Eğer ihtiyacınız bir odayla sınırlıysa monte edilen seçeneklerden birini satın alabilirsiniz Fakat birden fazla konumda da kullanma ihtiyacınız varsa taşınabilir bir ürün tercih etmeniz daha mantıklıdır. 
Satın alacağınız ürünün teknik detaylarını önceden bilmek, size uygun olup olmadığını anlamanın en etkili yollarından biridir. Aşağıdaki teknik özellikler, tercihinizi etkileyebileceği için satın almadan önce kontrol etmeniz önerilir: 
 • Hız ayarları
 • Dönüş seçenekleri (sarhoş vantilatör özelliğinin olup olmaması)
 • Güç
 • Kullanılan enerji miktarı 
 • Güvenlik önlemleri
 • Montajlama seçenekleri
 • Ses seviyesi
Farklı cihazlarda bu teknik özellikler değişkenlik gösterir. Bireysel tercihlerinize göre alternatifleri inceleyebilir, size en uygun cihazı Vira Elektrik sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Vantilatör Çalışırken Pencere Açılır mı?

Cihaz çalışırken pencere açılmasında bir sakınca yoktur. Ancak kış aylarında içerdeki havayı temizlemek için kullanılan tavan vantilatörü, mekanın hızla soğumasına yol açar. Bu sebeple, kış mevsimini harici tutularak pencere açıkken cihazınızı kullanabilirsiniz.

Vantilatör Dışarıda Kullanılır mı?

Hava akışının sağlanmasına yardımcı cihazlar olan vantilatörler, dış mekanlarda da kullanılır. Bunun için bir prize ulaşım yeterli olacaktır. 

Vantilatörler Hava Kalitesini Nasıl Artırır? 

Kapalı mekanlardaki koku, bakteriler ve kirleri dışarıya atan vantilatörler, dışarıdaki temiz havayı içeri alırlar. Bu sayede hava kalitesi artar ve daha rahat nefes alırsınız.
Yükleniyor...