TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

Rustik Ampul

Rustik Ampul

Rustik; el işi, daha ilkel metotlarla üretilmiş, sade ve doğal bir tarz olarak ifade edilir. Yaşam alanlarına kattığı vintage aurayla, iç mimaride son dönemlerde popüler hale gelen bir stil olmuştur. Aydınlatma dekorasyonunun önemli bir bileşeni olan rustik ampul ürünleri, bu sebeple sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Dekoratif ampuller uzun yıllar yalnızca restoran, otel gibi işletmeler tarafından kullanılırken günümüzde bu doğal tarza olan ilginin artmasıyla evlerde de kullanılmaya başlanmıştır.
Dekoratif ampul, kullanıldığı her ortama şık ve sade bir hava katar. Pek çok farklı renk ve modele sahiptir. Renk tercihi, kişilerin zevkine kalmış olsa da rustik tarzı tamamlaması açısından sıcak sarı renk daha fazla tercih edilir. Her iç mekanda kullanıma uygun olan rustik lamba, LED’li olduğu için tasarruf sağlar. 
Renk ayarı Kelvin, gücü watt’la ifade edilen bu ampuller tasarımlarıyla da birbirinden ayrılırlar. Geometrik desenleri, mum şekli, en çok tercih edilen Edison modeli ve kıvrımlı çeşitleriyle ister yemek ister yatak odanız için dilediğiniz her iç mekanda dekorunuzu tamamlayacak bir tasarımdır.

Rustik Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Rustik ampul modelleri arasında bronz, ferforje, antika bakır, çinko ve dövme gümüş yer alır. Ham veya eski metaller de rustik tarzda sık sık tercih edilir. Rustik tarza sahip vintage ampul modelleri genelde ampulü açıkta bırakan modellerdir. Bu, Edison tarzı ampulle kullanımda müthiş bir uyum sağlar. Rustik ampul çeşitleri, birçok farklı aydınlatma tarzıyla örtüşebilir ve farklı stil oluşturabilirsiniz. Ahşap, kenevir kullanımı da oldukça yaygın olan bu tarz kırsal dekorlar için tamamlayıcıdır.
Rustik LED ampul, dayanıklı yapısıyla uzun ömürlüdür ve oldukça tasarrufludur. Sarkıt apliklerle kullanıma uygun beyaz LED flamanlı ampul türü, rustik beyaz ampul çeşitleri içinde en çok tercih edilen modellerden biridir. Vintage Edison stilli flamanlı ampuller kullanıldığı mekana eski bir dönem havası katar. Tasarımlarında aslına sadık kalarak yeniden üretilen bu antika ampuller; avizeler, aplikler, sarkıtlar da dahil açık priz armatürleri için idealdir.  
Aydınlatma ürünleri kategorilerimizde birçok farklı seçenek vardır. Ev dekorasyonuna uygun olarak kapsül ampul listemizi inceleyebilir ve seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda rustik dokunuşların bulunduğu eviniz için LED ampul kategorilerine de göz atabilirsiniz. Yeterli aydınlatma ve bütçenize uygun ürünleri mağazamızda bulmanız mümkün! 

Rustik Ampul Fiyatları Nelerdir?

Rustik ampul fiyatları dekoratif çeşitliliğin yanında uygun fiyatıyla da tercih edilir. Ebat ölçülerine ve duyun yapısına bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterir. Farklı geometrik yapıda tasarlanabilen ampuller içinde en çok tercih edilen modellerden biri, E14 Rustik ampul modelidir. Kıvrık buji tasarımıyla kullanıldığı alana yumuşak bir görünüm kazandırır. Kaliteli materyalden imal edilmiş olmasına rağmen genellikle uygun fiyatlıdır. Sarı renkte LED aydınlatmasıyla yatak odalarında rahatlıkla tercih edilebilir.
E27 rustik ampul modeli, gün ışığı renk seçeneğiyle öne çıkar. Amber ışık rengiyle yemek odası ve salon aydınlatmaları için uygundur. E27 duy tipiyle rahatlıkla kullanılan bu tasarım uygun fiyatlı olmasından dolayı pek çok model arasından sıyrılır. Uzun süreli kullanımlarda bile fazla ısınmaz. Yaydığı loş sarı ışık sayesinde gözleri yormaz ve sıcak bir ortam oluşturur.

Rustik Ampul Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aydınlatma ürünleri seçerken uzun ömürlü kullanıma sahip olması, elektrik tasarrufu sağlaması ve göz sağlığına zarar vermemesi gibi konular göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerdir. Rustik ampul alırken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:
  • Aydınlatma oranı: “Rustik ampul aydınlatır mı?” sorusu oldukça merak edilir.  Genel olarak bu ampuller, ortama uygun güçte seçildiği takdirde iyi bir aydınlatma sağlar. Elektrik gücü ışık kaynağı tarafından birim zamanda tüketilen enerji miktarıdır. Ölçüm birimi watt’la gösterilir. Watt ayarını ortamınıza göre yaptığınız zaman rahat bir aydınlatma elde edersiniz. Ampul tercihlerinizde, öncelikle watt birimin yani ışık kaynağını bilmeli, size uygun aydınlık oranına göre tercihinizi yapmalısınız.
  • Işık renk tercihi: Alacağınız ürünü seçerken tercih ettiğiniz ışık rengini belirlemelisiniz. Beyaz ışık, soğuk renk olarak adlandırılır ve genelde daha aydınlık olması gereken yerlerde kullanılır. Sıcak renk olarak adlandırılan gün ışığı rengi de daha yumuşak ve loş ortamlarda tercih edilir. Kafe, restoran gibi işletmeler için uygundur.
  • Duy tipi: Rustik ampullerin takılacağı duyun aydınlatma malzemesiyle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Genel olarak E27 ve E14 duy tipleri kullanılır ve seçtiğiniz ampuller bu girişlerle uyumlu olmalıdır.
Ampul kategorisinde seçim yaparken markanın da önemi büyüktür. Cata Rustik Ampul, tercih edebileceğiniz kaliteli ürünlere sahiptir. Aynı zamanda flamanlı ampul çeşitleri de şık ve sade bir ortam yaratmak için idealdir. Vira Elektrik mağazamızda bu çeşitler arasında dekorasyonunuza uygun ürünleri bulabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Rustik Ampuller Yeterli Aydınlatma Sağlar mı?

Rustik ampul, LED ışıklı aydınlatmaları dolayısıyla oldukça aydınlatıcı ve tasarruflu ampullerdir. Gün ışığı ve beyaz seçenekleri sayesinde dilediğiniz aydınlığı yakalayabilirsiniz.

Rustik Ampul Çok Yakar mı?

Rustik ampuller, düşük güç tüketimi sağlar. Bu sayede yaygın bir kullanım alanına sahiptirler.  

En Çok Tercih Edilen Rustik Ampul Modelleri Hangileridir?

Dekoratif ampul çeşitleri arasında rustik ampuller, genellikle tekli olarak tercih edilir. En çok kullanılan seçenekler arasında rustik top LED ampul, amber LED rustik ampul, beyaz LED flamanlı buji rustik ampul bulunur.
Yükleniyor...