TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

TV Anten Kabloları

Ürün bulunamadı.

TV Anten Kablosu

TV anten kablosu, ev ve iş yerleriyle birlikte oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Amacı, antenden alınan sinyali, uydu cihazına iletmektir. Yayınların sorunsuz bir şekilde izlenmesi açısından kaliteli bir uydu kablosu kullanmak gerekir. Lnb kablosu veya koaksiyel kablo olarak da isimlendirilmektedir.

LNB yardımıyla gelen sinyallerin televizyona aktarılmasını sağlayan uydu anten kablosu, doğru şekilde kullanıldığında görüntü kalitesini korumaktadır. Aksi durumlarda ise görüntüde karıncalanma ve netlik kaybı meydana gelmektedir.

TV Anten Kablosu Çeşitleri Nelerdir?

1 metre ile 50 metre arasında değişkenlik gösteren uzunluğa sahip olan anten kablosu, son teknoloji FULL HD ve 4K desteğiyle sinyal kalitesini artırmaktadır. Bu sayede televizyonun yansıttığı görüntü ve performans üst seviyelere çıkmaktadır. Uzatma yapılarak ev ve iş yerleri gibi ortamlarda kolaylıkla kullanılabilir.

Koaksiyel kablo olarak da bilinen TV kablosu, sinyali iletme görevini üstlenir. Bu ürünler, kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Çeşitlerini şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Sert hatlı: Bakır, gümüş, alüminyum ve çelik gibi malzemelerle üretilmiştir. Diğer kablo türlerine oranla daha büyüktür. Yüksek güçlü sinyal iletiminde oldukça başarılıdır.
 • Esnek: Adından da anlaşılacağı üzere esnek bir yapıya sahip olan bu kablo çeşidi, en yaygın kullanılan kablo türüdür. Metal bir iç iletkeni ve dış kılıfı bulunmaktadır.
 • Yarı sert: Dielektrikli yapısı ve bakır kılıfa sahip olması sebebiyle yüksek frekans ve sorunsuz ekranlama açısından işlevsel bir kablodur.
 • Şekillendirilebilir: Yarı sert kablonun alternatifi olarak üretilmiştir. Elle şekillendirilebilen esnek meta bir kılıfı bulunmaktadır. Bu nedenle uyumlu koaksiyel kablo olarak adlandırılır.
 • Sert: Esnek ve bükülebilir niteliklere sahip olmasının yanı sıra genleşme özelliği bulunmaktadır. Genellikle iletim hattı çalışmalarında kullanılmaktadır.
 • İki Eksenli: İki merkezî iletkene sahip olan bu kablo, koruma sağlamasının yanı sıra düşük frekanslı uygulamalar için en uygun kablo çeşididir.
 • Üç eksenli: Ek bir bakır örgünün eklendiği kablo çeşididir. Kalkan görevi gören ve topraklamaya yarayan bu örgü, sinyal ve gürültü oranında iyileşme sağlamaktadır.

Çeşitli TV anten kablosu seçenekleriyle her ihtiyaca ve ortama uygun ürünler bulunmaktadır. Bu nitelikleri sayesinde geniş bir kullanım alanına sahip olmasının yanı sıra işlevselliğiyle de ön plana çıktığını söylemek mümkündür.

Kullanım Özelliklerine Göre Uydu Kablosu Çeşitleri

Özel ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanmış televizyon kablosu ürünleri bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • 4K Uydu: Ekrandaki ayrıntıların daha iyi vurgulanmasını sağlayan bir teknolojiye sahiptir. Bunun yanı sıra TV ve anten bağlantılarını dayanıklı bir hale getirir. İç ve dış, her tür mekân kullanımı için uygun bir tasarıma ve optimum iletkenliğe sahiptir.
 • Uydu HDMI: Teknolojik cihazları TV’ye bağlamaya yarayan kablodur. Çözünürlüğü yüksek video ve ses bağlantılarını iletmeye yaramaktadır. En yaygın kullanılan uydu anten kablosu türüdür.
 • Merkezi Uydu Sistemi: Çoğunlukla iş yerlerinde kullanıma uygun olan bu televizyon anten kablosu, merkezi uydu sistemini kurmayı sağlar. Büyük çalışma alanlarında ve yüksek katlı apartmanlarda kullanım alanı bulunmaktadır.
 • Kablosuz Uydu: Geniş alanları kaplamaya uygun olan bu uydu kablosu çeşidi, yüksek frekanslı sinyalleri dağıtmak için kullanılmaktadır. Sinyali TV anten kablosundan alıcıya iletir. Fazla yer kaplayan uydu kablolarına duyulan ihtiyacı azalttığından, büyük bir avantaj sağlar.

Bunun yanı sıra çoğunlukla balkona veya çatıya kurulmuş olan çanak antenden alınan uydu yayınlarını, uydu kabloları sayesinde televizyona aktarmak mümkündür. Kısaca çanak anten kablosu, uydu ile iletişim kurmayı sağlar. Haberleşme uydularından gelen sinyalleri veriye dönüştürmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

TV Anten Kablosu Fiyatları Nelerdir?

Uydu kablosu olarak da bilinen TV anten kablosu farklı özelliklere sahiptir. Görüntü kalitesi ve giriş farklılıkları bulunan kablo çeşitlerinin sağladığı avantajlar doğrultusunda birçok fiyatlandırma yapılmaktadır.

Metre üzerinden ücretlendirme yapıldığı için TV anten kablo fiyatları değişkenlik göstermektedir. Anten kablosu metre fiyatı, içerdiği malzemeye ve firmaya bağlı olarak değişir. Vira Elektrik  kategorilerimizde, bütçenize uygun uydu kablosu fiyat ve anten kablosu fiyat seçeneklerini bulabilirsiniz.

TV Anten Kablosu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

TV anten kablosu seçerken özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kuvvetli ve kesintisiz sinyal kalitesinden faydalanılmak isteniyorsa, bu seçimi doğru yapmak oldukça önemlidir. TV anten kablosu, diğer elektrik kablosu çeşitlerine göre ayırt edici bazı nitelikler barındırmaktadır.

Uydu ile cihaz arasındaki mesafe ne kadar kısa olursa verimlilik de aynı oranda artmaktadır. Tam tersi şekilde, mesafe ne kadar uzun olursa, iletilen sinyallerde kayıplar gerçekleşmektedir.

Anten kablo boyunu olabildiğince kısa seçmek RF (radyo frekansı) kalitesinin en iyi şekilde işlemesini sağlar. Bir diğer unsur da kablonun orijinal bakırdan üretilmiş olmasıdır. Uydu anten kablosu, içerisinden geçen birçok sinyal gereği hassas olabilmektedir. Yanlış veya düşük kalitede ham madde kullanımı sinyal kesiklerine sebep olmaktadır.

TV anten kablosu, kendi içerisinde metre başına sinyal kayıpları ölçülerek sınıflandırılmıştır. Bu doğrultuda kablo seçimi yapılırken uydu ile cihaz arasındaki mesafenin en ideal şekilde ölçümü yapılıp ona göre kablo seçimi gerçekleştirilmelidir. Aynı zamanda seçim aşamasında anten kablosu fiyatları da dikkate alınmalıdır. 

Sıkça Sorulan Sorular

TV Anten Kabloları Bozulur mu?

Uydu kablosu, kalitesiz marka seçimleri veya çevresel etkiler sonucu meydana gelen yırtılmalar sebebiyle bozulabilir. Uzun vadeli kullanım için kablonun güneş gören yüzeylerinin plastik borular yardımıyla izole edilmesi gerekmektedir. Dışarıya sarkmamasına ayrıca dikkat edilmelidir. Böylelikle bozulmaların önüne geçmeniz mümkündür.

TV Anten Kablosu Ne İşe Yarar?

TV kanallarına ve kaynaklara erişim sağlamaktadır. Bunun için uygun bir şekilde konumlandırılmış uydu alıcısına ihtiyaç duyulur. Uydudan gelen sinyaller receiver olarak adlandırılan alıcıya aktarılmaktadır. Bu süreçte televizyon gibi elektronik cihazlara geçiş mümkün hale gelir. Çanak antenden gelen sinyallerin uydu alıcısına aktarımı için anten kablosuna ihtiyaç duyulmaktadır.

TV Anten Kablosu Montajı Nasıl Yapılır?

Anteni uydu alıcısına bağlamak için uygun konnektör kullanmak gerekir. Bu doğrultuda TV anten kablosunu bağlantı noktalarına takarak kolayca kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Yükleniyor...