TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

Işıldak

Işıldak, ışık demetini dar ve uzun pencereden çıkaran bir kaynaktır. Karanlıkta hedefi ayarlamak için kullanılan ve üretilen bu ürünler, “projektör” adıyla da bilinir. Genellikle gece kullanılır. Arama ve tarama yaparken bu ışık kaynakları tercih edilir. Bir silindirin arkasına içbükey şeklinde ayna ve önüne de ışık kaynağı yerleştirerek ışıldaklar üretilmiştir. 

Işıldak Çeşitleri Nelerdir? 

Evlerde veya iş yerlerinde elektrik kesildiğinde, dışarıda gözlemleme yapmada, sıkça kullanılan ve satın alınan ışıldakların pek çok çeşidi de bulunmaktadır. Hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran ışıldak, kullanıcısının konforuna göre çeşitlenmiş ve isim almıştır. 

Şarjlı Işıldak 

Şarjlı ürünler, müşteriler tarafından oldukça fazla tercih edilen ürünlerdir. Şarjlı olmasından dolayı elektrik kesintisi sonrasında çevreyi aydınlatmada oldukça iş görür. Aynı zamanda prizin olmadığı yerlerde rahatlıkla kullanılır. 
Pile ya da başka enerji türlerine ihtiyaç duymadan çalışabilen bu ürünler, her yere taşınabilir. Kompakt bir tasarıma sahip olmalarından dolayı ev ve iş yeri dışında otomobillerde yer edinebilir. Taşıması son derece kolay olan bu ürünlerin aydınlatma gücü, klasik el fenerlerin eş değerdir. Hatta bazı ışıldakların kapasitesi daha da güçlüdür. 
Şarjlı ışıldak ürünlerin şarj soketi birbirleriyle benzerlik gösterir. Ancak bazı güçlü ışık veren ürünlerin adaptörleri diğerlerine kıyasla daha fazla volt elektrik alır. Onların da kendi içinde çeşitleri mevcuttur. Bunlar içinden şarjlı ışıldak fiyatları karşılaştırması yapıp en iyi lambayı almak için Vira Elektrik ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. 

Dimmerli Işıldak 

Dimmerli ışıldaklar, elektrik akımlarının değiştirme yetisine sahip ürünlerdir. Şehir şebeke voltajıyla çalışan dimmerler, elektrik gerilimini belli seviyelerde tutmaya yaramaktadır. Bir direnç elemanı olarak görünen dimmerler, aydınlatma sistemlerinde yaygın bir şekilde kullanılır. Buna ışıldak da dahildir. 
En büyük avantajı, parlaklığının istenilen seviyede ayarlanabilmesidir. Yani, istediğiniz zaman dimmerli ışıldakların parlaklığını azaltabilir, daha sonra tekrar arttırabilirsiniz. Bu avantaj, kullanıcıya manuel tasarruf imkanı da sağlar. Genellikle şarjlı olarak satılan dimmerli ürünler, tek bir şarjla günlerce kullanılabilir. 
Şarja takıldıktan hemen sonra %100 batarya kapasitesini dolduran dimmerli lambalar, arama taramada sıklıkla tercih edilir. Karanlık ortamda geniş bir alan çerçevesinde ideal bir aydınlatma imkanı sunan dimmerli ışıldağı firmamızdan satın alabilirsiniz. Farklı dimmerli modellere göz atabilir, istediğiniz dimmerli modelden yana tercihinizi yapabilirsiniz. 

LED Işıldak 

Işıldaklar içinde en güçlü aydınlatma gücüne sahip olan çeşit, LED’li olanlardır. LED ışıldak, teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların hayatına girmiş ve kolaylaştırmış bir üründür. Oldukça güçlü bataryalarla montajı gerçekleşen bu ürünler, sıradan el fenerlerine göre daha fazla aydınlatma gücüne sahiptirler. Şarjlı ya da pille çalışabilen şarjlı LED ışıldak, karanlık ortamlarda sıklıkla tercih edilir. 
Yüksek hacimli bataryası ve pil gücü sayesinde günlerce enerjiyi yenilemeden bu ürünler kullanılabilir. Bu tip ışıldakların içinde bulunan LED sayısı, ürünlerin çeşitli özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda LED sayısı arttıkça LED ışıldak fiyatları da artar. Fakat tek etken bu değildir. Kampçıların sıklıkla tercih ettiği LED’li ışıldaklara ve daha fazlasına markamız Vira Elektrik kategorilerimizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Işıldak Fiyatları Nelerdir?

Sitemizde kolaylıkla bulabileceğiniz ışıldakların fiyatları, pek çok farklı etmene göre değişkenlik gösterir. Küçük bir dizayna sahip olan bu tip ürünlerin üretim amacı, minimum enerjiyle maksimum performans almaktır. Kolay taşınabilirliği sayesinde ışıldak, karanlık olan herhangi bir ortamda kullanılabilir. Kullanım amacına, yerine ya da özelliğine göre ışıldaklar da kendi arasında çeşitlenir. Bu çeşitlilik fiyat farkını doğurur. Firmamızda ışıldak fiyatları, ürünün özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. 

Işıldak Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Pratik bir kullanıma sahip olan ışıldakları satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu unsurları göz önünde bulundurarak sitemizden sipariş oluşturduğunuz takdirde maksimum seviyede verim alacağınızdan emin olabilirsiniz. Aşağıdaki listede bir ışıldak alırken neleri düşünmeniz gerektiğini görebilirsiniz: 
  • Ürünün neyle enerji sağladığı
  • Ürünün aydınlatma kapasitesinin ne olduğu 
  • Kaç cm uzunluğa sahip olduğu
  • Hangi malzemelerden üretildiği 
  • Batarya ya da pil kapasitesinin ne kadar olduğu 
Aydınlatma ürünleri kategorisinde ürünleri satın alırken yukarıdakiler oldukça önemli etmenlerdir. Özellikle ürünün aydınlatma kapasitesinin ne olduğunda daha fazla özen göstermeniz gerekir. Çünkü aldığınız ürünün aydınlatma gücü, bulunduğunuz ortamı ihtiyacınız olduğu kadar aydınlatmalıdır.
Kategorilerimizde bulunan ışıldak modellerinin özelliklerini görebilirsiniz. Yazılı açıklamalarda ürünlerde kaç adet LED lamba yer aldığı ve diğer özellikleri hakkında bilgiler mevcuttur. LED sayısı fazla olan ışıldak lamba, karanlık ortamlarda aydınlatma konusunda sizi memnun edecektir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Işıldağın Anlamı Nedir? 

Işıldak, uzaktaki bir yeri aydınlatmak amacıyla kullanılan, kuvvetli ışık demeti çıkaran projektör, alet olarak tanımlanan ürünlerdir. Genellikle kamp alanında veya karanlık ortamlarda sıklıkla kullanılır.

Işıldak Ne ile Çalışır? 

Işıldaklar; güneş enerjisiyle, pille ya da tekrar doldurulabilir bataryayla çalışabilir. Ürünün özelliklerini inceleyerek sizin için en doğru olanı tercih edebilirsiniz.

Işıldak Ne İşe Yarar?

Diklemesine uzun bir ışık kaynağı olan ışıldak, karanlıkta geniş alanları aydınlatmak için kullanılır.
Yükleniyor...