TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

Sensörlü Armatür

Sensörlü Armatür Nedir?

Sensörlü armatür modelleri, iç ve dış mekanlarda yaşam alanlarınıza şık bir görüntü katmak için kullanabileceğiniz ürünlerdir. Evinizin tasarımına uygun bir armatürlerle hayallerinizdeki dekorasyona kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda sensörlü merdiven lambası kullanarak ev girişlerinde pratik bir aydınlatma sistemine sahip olabilirsiniz.
Sensörlü armatür, sensör aracılığıyla ortamdaki hareketi algılayarak çalışan bir lamba türüdür. Fotoselli lamba olarak da bilinen bu ürünler, ışığın sürekli açık kalmasını engeller. Örneğin, evinizin girişine hareket sensörlü armatür taktığınızda sadece hareket esnasında çalışır. Hareketin kesilmesi durumunda bu lamba söner ve maddi anlamda tasarruf sağlar. 
Hareket sensörlü lamba, yaşam alanları dışında çeşitli işletmelerde de tercih edilir. Örneğin, bir cafeniz varsa işletmenizin lavabosuna sensörlü armatür taktırabilirsiniz. Böylece sürekli kullanılan lavabolarda önemli ölçüde enerji tasarrufu da sağlanmış olur. Sadece içerisinde biri olduğu zaman hareketle çalışır. Bu durum, elektrik faturasını azalttığından maddi anlamda daha fazla tasarruf sağlar.
Evinizde ve işletmenizde kullanmak üzere kaliteli bir sensörlü armatür satın alabilirsiniz. Vira Elektrik olarak sizin için onlarca armatür çeşidi sunmaktayız. Aralarında seçim yaparak dilediğiniz armatürü kullanmaya başlayabilirsiniz. Sayfamızda bulunan armatürler, müşterilerimizin beklentilerine uygun şekilde hazırlanır. Bu nedenle dekorasyonu tamamlamak amacıyla armatürü, istediğiniz yerde kullanmanız mümkündür. 
Sensörlü armatür, uzun süre boyunca açık kalmadığı için elektrik faturasında tasarruf sağlayabilirsiniz. Yüklü elektrik faturalarından kurtulmak için kategorilerimizde bulunan sensörlü armatürleri inceleyerek kısa sürede sipariş oluşturabilirsiniz. 

Sensörlü Armatür Çeşitleri Nelerdir?

Sensörlü armatür modelleri, çok geniş bir ürün skalasına sahiptir. Kullanacağınız yere göre birçok farklı çeşit bulabilirsiniz. Örneğin, sensörlü LED tavan armatürü tavana monte edilerek kullanılan ürünlerdir. Genellikle işletmelerin lavabolarında bu çeşit tercih edilir. Aynı zamanda tavan armatür sensörü, evlerin kapı girişinde veya ev içindeki koridorlarda görülen bir modeldir.
Yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen diğer çeşit, sensörlü koridor lambası olarak bilinir. Bu lambalar, özellikle holde kullanıma uygundur. Böylece koridorda bir yerden başka odaya geçerken lambanın açık unutulması, söz konusu olmaz. Otomatik lamba sensörü bulunduğu için sadece hareket olmadığında ışık kendiliğinden kapanır.
Armatür çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olarak farklı ürünleri seçebilirsiniz. Sayfamızda bulunan bazı sensörlü armatür çeşitleri şu şekilde sıralanır:
  • LED’li Sensörlü Tavan Armatürü
  • Sensörlü LED Armatür
  • Sensörlü LEDli Koridor Armatürü
  • Mini Sensör
Yukarıdakiler dışında daha pek çok farklı modeli, ürünlerimiz arasında bulabilirsiniz. Armatürler, LED ve ampul olmak üzere iki tür aydınlatma sistemiyle çalışan ürünlerdir. LED armatür sensörü, bulunduğu alana beyaz ve parlak bir ışık yayar. Daha fazla tasarruf sağladığı için genellikle bu armatürler tercih edilir. İçerisinde ampul bulunan armatürler, daha sıcak ışık tonlarına sahiptir. Fakat tasarruf açısından LED’ler kadar olumlu etki yaratmaz. Yine de bütçenize ve mekanlarınızın ihtiyaçlarına göre iki seçeneğe sahip olabilirsiniz.

Sensörlü Armatür Fiyatları Nelerdir?

Sensörlü armatür fiyatları; ev, iş yeri veya bir işletmede kullanılmak üzere tercih edilir. Bu teknoloji harikası ürünler için doğrudan bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü sensörlü armatür için birçok çeşit vardır ve her tasarım, farklı fiyat aralığına sahiptir.
Sensörlü lamba fiyatları, içerisinde kullanılan aydınlatma ürününe göre değişiklik gösterir. LED’ler, ampullere göre biraz pahalı olarak karşınıza çıkar. Ancak uzun vadeli düşünüldüğünde LED sensörlü armatür çok daha fazla tasarruf ve kullanım ömrü vadeder.
Platformumuzda hazırladığımız kategorilerde, bütçenize uygun sensörlü armatür bulabilirsiniz. Erişilebilir lamba sensörü fiyatları ile uzun süre boyunca sorunsuz biçimde kullanacağınız armatürleri satın alabilirsiniz. Ev, ofis veya işletme fark etmeksizin her yerde faturanızı azaltmak ve şık görünümlü mekanlar yaratmak için hemen çeşitlerimiz arasında seçim yapabilirsiniz.

Sensörlü Armatür Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayan ve yaşamınızı kolaylaştıran bir sensörlü armatür tercih etmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Aşağıdaki listede armatür almadan önce neleri göz önüne almanız gerektiğini görebilirsiniz:
  • Armatürün dayanıklılığı hakkında bilgi edinmek için ürün detaylarına bakabilirsiniz. Kaliteli malzemelerden üretilen modelleri uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanmanız mümkündür.
  • Işığın rengi ve gücünü ihtiyacınıza göre seçmelisiniz.
  • Kullanım alanına uygun bir ürün tercih etmelisiniz.
  • Özellikle ev içindeki koridorlarda kullanmayı düşünüyorsanız tasarıma önem vermelisiniz.
  • Aldığınız ürünlerin çevre dostu olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Aldığınız armatürün içerisindeki LED’ler zamanla bozulabilir. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşanmadan LED parçaları değiştirilebilecek ürünleri tercih etmelisiniz.
Yukarıdakilere göre sensörlü armatür modelleri arasından ihtiyacınız olan aydınlatmayı satın alabilirsiniz. Eğer uzun süre boyunca sensörlü lambaları kullanmak istiyorsanız sayfamızda bulunan çeşitleri tercih edebilirsiniz. Vira Elektrik olarak sizin için ihtiyaçlarınızı karşılayacak, kaliteli armatürleri sunuyoruz. Hemen sipariş oluşturarak bu ürünleri kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sensörlü Armatür Nedir?

Sensörlü armatür, hareketi algılayarak ışık yayan bir aydınlatma sistemidir. Bu ürünler, sadece bir hareket olduğu zaman ışık yaymaya başlar. Eğer herhangi bir hareketlilik olmazsa ışık söner. Böylece büyük oranda maddi tasarruf sağlamanıza olanak tanır.

Sensörlü Lamba Sürekli Yanar mı?

Hayır, sensörlü lambaların sürekli yanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu lambalar, sadece çeşitli hareketler algıladığı zaman yanar ve 30-60 saniye arası ışığı yaymaya devam eder. Hareket kesilip belirlenen süre dolduktan sonra ışık söner. Eğer ki sürekli yanan bir sensörlü lambanız varsa arızalı olma ihtimali yüksektir.

Sensörlü Lamba Nerelerde Kullanılabilir?

Günümüzde sensörlü lambalar, birçok farklı alanda kullanılabilir. Özellikle işletmelerin ve ofislerin lavabolarında sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda evlerin girişine, merdivenlerine ve koridorlarına bu aydınlatmalar takılabilir. Ev içi tasarımlar için de uygun birçok çeşit vardır. Bu nedenle hollere ve iç mekan koridorlara takılacak sensörlü armatür çeşitleri, tasarıma uygun olarak seçilebilir.
Yükleniyor...