TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

Bahçe Armatürü

Bahçe Armatürü Nedir?

Bahçe armatürü, dış mekânları aydınlatmak için kullanılan bir ışık kaynağıdır. Modern dünyada gecelerin en az gündüzler kadar hayatın bir parçası olmasıyla dış mekân aydınlatmalarına talep arttı.  Parklar ve bahçeler gibi pek çok açık alan bahçe aydınlatma armatürleri sayesinde ışıklandırılmaktadır.
Akşam, gece vakitlerinde görüş açısını genişletmek için kullanılan bahçe armatürü, farklı işlevlere sahiptir. Üretildikleri malzeme, kullanıldıkları alan, ışık kalitesi ve tasarımlarıyla armatürler birbirinden ayrılır.

Bahçe Armatürü Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe aydınlatma amacıyla alışveriş yapacağınız zaman ürünler ve hangi amaçla kullanılacakları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İşlevleri dolayısıyla armatürlerin farklı çeşitleri vardır. Küçüklü büyüklü alanlar için farklı armatür türleri kullanılır. Enerjiden tasarruf edebilmek için ışıklandıracağınız dış mekâna uygun işlevlere sahip armatürleri seçmelisiniz.
Türler için belirleyici etkenler, ürünlerin monte edildikleri yer ve şekillerdir. Armatürlerde; set üstü bahçe aydınlatma ürünleri duvar ve çit üstlerine sıralı bir set şeklinde monte edilirken aplikler, hem duvara hem kapılara sabitlenebilir.

Duvar Armatürleri

Bahçenizde etrafı rahatlıkla görebilmeniz için duvar armatürlerinden destek almalısınız. Dış mekân duvar aydınlatma konusunda bahçe duvar aplik ürünlerini kullanmak, yerden yüksek alanların rahatlıkla görülmesine yardımcı olur. Görüş alanına ve duvara yansıyan ışığın açık alanları aydınlatması, dış mekân duvar aplik ürünleriyle mümkündür.

Zemin Armatürleri

Zemin armatürleri, genelde bahçedeki çiçeklerin, çimlerin ve ağaçların aydınlatılması için kullanılır. Bahçe aplik modelleri arasında zemin armatürleri de bulunur. Hiçbir çıkıntısı olmayan ve alt kısmından yere sabitlenen dış mekân aplik modelleri, bahçenizi yerden aydınlatarak bitkilerinizin görünürlüğünü arttırır. Böylece bitkilerinize zarar vermekten korkmadan bahçenizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Set Üstü Armatürler

Dış mekanlarda yolların, duvarların, çitlerin üzerine yerleştirilen set üstü aydınlatma armatürleri, dekoratif amaçla kullanılmalarına karşın ışığı yüksek oranda yansıtırlar. Bir veya birden çok apliğin sıralanmasıyla set üstü armatürler monte edilir. Işık kalitesi ve modern görüntüsüyle ızgaralı küp armatürler, set üstü aydınlatma ürünleri arasında göze hitap eden ve kullanışlı bir tercihtir.

Bahçe Armatürü Fiyatları Nelerdir?

Bahçe armatürü fiyatları ürünlerin kullanım alanına, boyutuna ve ışık kalitesine göre değişmektedir. Örneğin, kullanım alanlarının farklı oluşundan ötürü Cata bahçe armatürü nispeten set üstü aplik modellerden daha uygun fiyatlıdır.
Işıklandırma fiyatlarında sadece model özellikleri değil ürünün internetten veya yüz yüze alışverişten temin edilmesi de fiyat farkı sebebidir. İnternetten alınan ürünlerde dükkân ve ofis masrafları olmadığından aynı kalitedeki bir armatürü daha uygun fiyata alabilirsiniz. Dış mekân aydınlatma ve süslemeleriniz için Vira Elektrik kategorilerimizde bulunan ürünleri güvenle satın alıp bahçelerinizi güzelleştirebilirsiniz.

Bahçe Armatürü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bütün bahçe aydınlatma aplik ürünleri her bahçeye uyum sağlayamaz. Bahçe aydınlatma kategorisinde bu ürünler için alışveriş yaparken pek çok püf noktaya dikkat ederek bahçe aplik, set üstü armatür gibi seçenekleri değerlendirmelisiniz. Bahçe armatürü alırken dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir:
  • Bahçenizin boyutuna ve şekline uygun sayıda armatür seçmelisiniz. Böylece parlak bir ışıklandırmayla dekoratif bir bahçe görüntüsü elde edebilirsiniz. Küçük, dar bir alan için fazla bahçe duvar aplik kullanmak maddi kayba sebep olurken dış mekânın şıklığını da gölgeleyecektir.
  • Armatürlerin üretildiği malzemelerin dayanıklılığı uzun bir kullanım süresi için oldukça önemlidir. Yaz kış dışarda olacak ve her türlü hava şartlarında bozulmayacak bir tercih için üretim malzemesinin ne olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Dekoratif görünmesi ne kadar önemli olsa da işlevsel bir bahçe armatürü yüksek aydınlık veren bir ışık kaynağı olmalıdır. Aksi takdirde gece, ortamı aydınlatamayan bir ürünün şık görünmesinin anlamı kalmayacaktır.
  • Ürünü almadan önce ne kadar enerji tükettiğine dikkat etmelisiniz. Yüksek aydınlık sağlayan bir ışık kaynağı olması adına çok fazla elektrik tüketecek bir ürün almamak cebinize ve dünyaya faydalı olacaktır.
  • Modern estetik anlayışına göre kaba duran büyüklükteki armatürler, demodedir. Eğer estetik görünüm sizin için önemliyse seçiminizi yaparken dayanıklılığın yanında şık ve zarif görüntüye de önem vermelisiniz.
Bahçe armatürü alırken tüm bu ayrıntılara dikkat ettiğinizde uzun süre kullanabileceğiniz ve işlevsel ürünlere sahip olursunuz. Bahçenizi tasarlarken ışıklandırmayı püf noktalarına dikkat ederek seçmek, süslemeleri yaparken verdiğiniz emeğin görünmesini sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Armatür Nedir, Ne İşe Yarar?

Armatür, bir veya birden fazla lambayla elektriğin buluştuğu gövdenin adıdır. Bahçe armatürleri, duy kısımlarının olduğu ve şık bir görüntü için tasarlanmış gövde kısmından ismini almıştır. Bunlar, ışık dağılımını ve dış etkenlerden ötürü doğabilecek sıkıntıları kontrol eder.

Duvar Aplikleri Nerede Kullanılır?

Duvar aplikleri, sadece dış mekân dekorasyonu ve aydınlatmasının bir parçası olarak kullanılmamaktadır. Aynı zamanda iç mekân dekorasyonunda yatak odası, salon, mutfak, hol gibi alanlarda da kullanılır.

Bahçe Armatürleri Yeterli Bir Işık Kaynağı mıdır?

Bahçe armatürleri, şık görünümleri sayesinde sıklıkla tercih edilse de dış mekânlar için yeterli bir ışık kaynağı olmasıyla ön plandadır. Doğru sayıda, türde ve şekilde yerleştirilmiş armatürler, bahçenizi yeteri kadar aydınlatacaktır.
Yükleniyor...