TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

Global LED Ampul

Global LED Ampul

Global LED ampul, uzun ömürlü ve verimli enerji kullanımı sağlayan bir aydınlatma ürünüdür. Ürünün üreticisi olan Global firmasından ismini alan ampul, farklı türlere sahiptir. Akkor ampullere oranla daha dayanıklı olan teknolojisi sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Değişen soket kısımlarıyla Global ampul türleri, her alandaki armatürlere yerleştirmeye uygundur.

Global LED Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Global LED ampul çeşitleri, her ihtiyaca uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Modellerin de kendi içinde farklı watt ve soket tipine sahip olanları vardır. Dolayısıyla işinize yarayacak bir seçim yapmak, alacağınız verim açısından önemlidir. 
Gün ışığı ampul, doğal güneş ışığına en yakın renk sıcaklığına sahiptir. 5000K ile 6500K arasındaki renk sıcaklıklarıyla bu ampuller, odalarınıza canlılık katar. Okuma veya çalışma alanlarınız için idealdir. Renkleri doğal olarak görmenize yararken gözünüzü yormayan bir aydınlıkla kaplar.
Genellikle şamdan, duvar lambası ve avizeler için kullanılan LED buji ampul kullanım alanları gereği E14 tipinde soket barındırır. Kendi içinde gün ışığı ve beyaz renklerine sahip olan ampulün dış yüzeyi de yerleştirildikleri konum gereği estetiktir.
Global beyaz ampul türü, genellikle; ofis, mutfak, banyo, hol gibi alanlarda kullanılmasına karşın sevdiğiniz ışık rengine göre özel alanlarınızda da tercih edebileceğiniz bir üründür. Beyaz renk, net ve parlak bir ışık yaydığından kimi insanların uzun süre maruz kalmaları halinde gözlerini yorabilir. Ancak bu net ışık dinç tutan yapısıyla da bilinir ve işlerinizi yaparken kolaylık sağlar.
Eğer dimlenebilir ışıklandırmalar arıyorsanız Cata LED ampul kategorisindeki Edison modellerine göz atabilirsiniz. Farklı tarzlarıyla da bilinen bu ampullerin dimlenebilir olanları arasında yine hem beyaz hem gün ışığı renkleri bulunur.
Birden fazla ürün alıp daha az ücret ödeyeceğiniz setler almak istediğinizde Panasonic LED ampul kategorisi size uygun olacaktır. Tekli ve çoklu ürünlerin farklı renklerdeki satışlarına bu kısımda rastlarsınız.
Philips LED ampul, bildiğinden şaşmak istemeyenler için oldukça ideal bir seçenektir. Yıllardır teknoloji dünyasında Philips’in klasiklerine bu kategori altında ulaşabilirsiniz.

Global LED Ampul Fiyatları Nelerdir?

Daha enerji verimli, uzun ömürlü ve çevre dostu olmaları nedeniyle LED ampuller; geleneksel halojen ve floresan modellere göre çok daha popüler hale gelmiştir. Ancak LED ampul alırken fiyatlar kullanıcılar için önemli bir faktördür.
Ampulün markası, satıcının güvenilirliği, rengi gibi özellikler fiyatları değiştirebilir. Genel itibariyle markaların fiyatları, diğer satıcılarda çok fazla oynamaz. Ancak bu her satıcıdan ürün alınabileceği anlamına gelmez. Güvenilir politikalara sahip bir satıcıdan ürünlerinizi almanız daha sağlıklı olacaktır.
Global ampul fiyatları, enerji verimliliği ve estetik dış görünüş gibi etkenlerle de değişime uğrayabilir. Güzel bir görünüş ve enerji tasarrufu ömrü uzun bir ampul için önemli detaylardır. Ücreti daha uygun olsun diye uğraşırken belki de verimliliği düşük bir ampul yüzünden yıllarca elektrik faturasında zarar edebilirsiniz. Bu sebeplerle ihtiyacınıza uygun en kaliteli seçeneği tercih etmelisiniz.

Global LED Ampul Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Günümüzde enerji tasarrufu ve aydınlatma kalitesi ön planda olduğu için Global LED ampul ürünleri, pek çok kişi ve kullanıcı tarafından tercih edilir. Ancak Global LED ampul satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Ampul kategorisinden ürün satın alırken aşağıdakileri göz önüne almalısınız:
  • Öncelikle hangi tür ampul ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz önemlidir. Evlerde sıkça kullanılan LED ampul ürünleri, genel aydınlatma için uygundur. Farklı armatürler için farklı soket tipleri (E14, E27) mevcuttur. Bu nedenle halihazırda elinizde olan armatürünüzle uyumlu bir ampul seçmelisiniz.
  • Aydınlatma ürünleri arasında LED ampullerin watt değeri ışıklandırma seviyesi için incelenmesi gerekenlerdendir. İhtiyacınıza göre doğru watt seviyesini seçmek, ışıklandırmanın alana daha iyi şekilde yayılmasını sağlar.
  • Sevdiğiniz ışık tonlarına göre ampulünde renk sıcaklığı seçebilirsiniz. Işığın sıcak gün ışığı renginde olması veya soğuk beyaz olması seçeneklerinden hangisi aydınlatacağınız alan ve gözleriniz için uygunsa değerlendirebilirsiniz.
  • Kendini kanıtlamış markaların ürünlerini almak, daha uzun ömürlü ve güvenilir aydınlatma ürünleri kullanmanız anlamına gelir. Müşteri yorumları ve incelemeleri de marka seçiminizde size destek olacaktır.
Global LED ampul satın alırken ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi dikkate almalısınız. Doğru ampulü seçmek; enerji tasarrufu yapmanız, çevreye katkı sağlamanız ve aydınlatma kalitesini artırmanız için önemli bir adımdır. Kullanışlı ve sağlam ürünleri alabileceğiniz Vira Elektrik kategorilerimizde bulunan ampul çeşitlerini inceleyebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Gün Işığı Ampul Ne Demek?

Gün ışığı ampuller, sarı ve beyaz renklerinin ideal karışımından oluşan ürünlerdir. Tek başına sarı ve beyaz renkler göz yorduğundan gün ışığına benzeyen bu ton, ampullerde kullanılır.

Kaç Çeşit Ampul Vardır?

Ampuller en temelde ikiye ayrılır, bunlar LED ve halojen modellerdir.

LED Ampul mu Normal Ampul mu?

LED ampuller, normal modellere nazaran oldukça az enerji tüketir ve daha iyi aydınlatma sağlar. Dolayısıyla LED ampul daha mantıklı bir seçimdir.
Yükleniyor...