TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Akıllı Kamera

Akıllı Kamera

Yeni nesil teknoloji avantajlarından biri olan akıllı kamera, hayatın pek çok alanında kullanılarak etkili ve güvenli koruma sağlar. Yazılım sistemlerinin sensörleriyle algılanan elektriksel sinyalleri, dijital verilere dönüştürerek canlı şekilde yayın yapar. Görüntüleri ağ bağlantısı üzerinden teknolojik aletlere aktarır. Çeşitli nedenlerden ötürü tercih edilen akıllı güvenlik kamerası tam zamanlı bir koruma sunan aynı zamanda istenen alana kolayca monte edilebilen küçük aygıtlardır. 
Dijital video gözetimi amaçlı kullanılan akıllı (smart) kamera, WiFi veya kablolu internet sayesinde bir ağa bağlanır. Diğer cihazlarda yayın kaydediciler sayesinde görüntü aktarılır. Ancak bu dijital aygıtların internet bağlantısına sahip olması yeterlidir. Pillerinin düzenli olarak değiştirilmesi ya da duvar prizine takılması sorunsuz bir şekilde çalışması anlamına gelir. Çeşitli özelliklere sahip akıllı (smart) ürünler kategorisinde bulunan kameraları bilgisayar, tablet veya cep telefonlarından takip ederek güvenlik kontrolünü sağlayabilirsiniz. Vira Elektrik kategorilerimizde bu ürünlere ulaşabilirsiniz. 

Akıllı Kamera Çeşitleri Nelerdir? 

Uzaktan veya kullanıcı komutu sayesinde yakınlaştırabilme, ses akışını dinleme gibi özellikleri bulunan kameralar, 7/24 çalışma imkanına sahiptir. Resmi kurumlar, ofisler, bankalar gibi kurumsal yerler dışında farklı yaşam alanlarında da tercih edilir. Bu cihazların özellikleri ve fiyatlarına göre birçok türü vardır. Hangi alanlarda kullanıldığına göre farklılıklar gösteren kamera çeşitlerinden bazıları şunlardır: 
  • Kablosuz Güvenlik Kamerası: Görüntü oluşturmak için herhangi bir kabloya ihtiyaç duymayan bu cihazlar, WiFi bağlantısı sayesinde çalışır. Verileri daha sonra bulut depolama sistemine ya da cihazın hafıza belleğine aktarır. Özellikle ev içi güvenlik kamerası olarak tercih edilen ürünlerdir.   
  • Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası: Yüksek video çözünürlüğüne sahip gece görüşlü kameralar, yaşam alanlarınızı geç saatlerde de kayıt altına alarak güvenliğinizi sağlar. Sinyallerin daha net iletildiği bu cihazlarda yüz eşleştirme gibi gelişmiş sistemler kullanılır. Böylece ayrıntılar daha net şekilde öne çıkar. 
  • Sabit Kamera: Sadece belirli ve statik bir konumda çalışan sabit kameralar, tek yönlü görüş alanı sunar. Birçok ofis ve mekanlarda kullanılan bu cihazlar ev içi kamera olarak da tercih edilebilir. 
  • PoE Akıllı Kamera: Elektrik gücü ve veri sağlama gibi iki ayrı ihtiyacın tek kabloda birleşmesinde yardımcı olan önemli güvenlik kamerası çeşitlerinden biridir. Donanım sayısını azaltır ve kolay biçimde kurulur. Sistemlerine güç sağlayabilmek amacıyla elektrikten yararlanır.  
Veri şifreleme sunabilme, görüntünün analitiğini yapabilme, uzun süreli kullanıma sahip olma gibi özellikleri göz önünde bulundurarak WiFi güvenlik kamerası çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Kısıtlı alanları gözetebilme imkanı sağlayan cihazlar sayesinde hem güvenliğinizi sağlayabilir hem de tehditlere karşı korunaklı bir alan yaratabilirsiniz.  

Akıllı Kamera Fiyatları Nelerdir? 

Yazılım teknolojileri sayesinde üretilen cihazların ücretleri, bazı faktörlere bağlı değişkenlik gösterir. Tercih edilen özelliklere ve donanım sayısına göre güvenlik kamerası fiyatları arasında farklılıklar oluşur. Anında video paylaşımı, kenar tabanlı analitik kurma, kısıtlı alanları gösterebilme gibi ayrıntılarını örnek olarak vermek mümkündür.  
WiFi kamera fiyatları, internet veri akışının kalitesine göre de değişikliğe uğrar. Kaliteli ve güçlü ağ bağlantısı sayesinde bu cihazlar, yayın analizi yapar. Alarm sesi, saat dilimi fark etmeksizin olumsuz bir hareketliliği tespit edebilmek için canlı veri akışına ihtiyaç duyar. Ev kamerası çeşitlerinin kendine has özellikleri, fiyatlardaki farklılaşmasına etki eder.

Akıllı Kamera Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Hırsızlık olaylarına karşı tedbir amaçlı tercih edilen kameralarla aynı zamanda yaşam alanınızı kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle ürün seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Örneğin, kameranın net bir şekilde görüntü oluşturması aranan ilk özelliklerden biridir. Çünkü yaşanacak herhangi olumsuz bir durumda yüz tespitinin doğru yapılması gerekir.
Diğer yandan akılı kamera için tercih edilen markanın güvenilirliği önemlidir. Kaliteli ve çeşitli ayrıntıları bünyesinde barındıran modelleri satın alabilirsiniz. Kullanım alanınızın boyutuna bağlı olarak tercih edeceğiniz WiFi kamera sistemi için cihaz sayısını belirleyebilirsiniz. Geniş alanlarda daha fazla aygıta ihtiyaç duyulduğundan yeterli donanım desteği sağlayabilirsiniz. 
Hareket algılama, kızılötesi gece görüşü, geniş kamera açısını gösterebilme gibi avantajları ön planda tutarak kablosuz internet ağınıza bağlanabilecek kameraları seçmelisiniz. Diğer yandan çok fazla donanım gerektirmeyen, kolay kurulum sağlayacak ürünler tercih etmeye özen gösterebilirsiniz. Vira Elektrik kategorilerimizde aradığınız özelliklere uygun akıllı (smart) ürünler bulabilir, güvenliğinizi korumaya alabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular 

Akıllı Kameralar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok seçeneğe sahip olan akıllı kameralar, özellikle iş merkezlerinde tercih edilir. Perakende mağazalar, esnaflar, ofisler, bu alanlar içerisinde bulunur. Diğer yandan pek çok resmi kurumda, fabrika tesislerinde, trafik kavşaklarında, bankalarda ve evlerde kullanılır.

İnternet Bağlantısı Olmadan Akıllı Kameralar Çalışır mı?

Kameraların çalışabilmesi için internet bağlantısı zorunlu değildir. Kapalı devre güvenlik cihazlarında veriler hafızaya kaydolarak belleğe aktarılır. Ancak canlı olarak izleme imkanı sunan kameralarda görüntülerin anlık ulaşabilmesi için WiFi bağlantısına ihtiyaç duyulur. 

WiFi Güvenlik Kamerası Ne Kadar İnternet Yer? 

İnternet kotasını harcama durumu, WiFi güvenlik kamerası için farklı modellere göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak ayda 30-40 GB veri kullanımı vardır. Kamera çözünürlüğü, ses algılama, hareket sensörü gibi çeşitli özelliklerin olduğu cihazlar interneti daha fazla harcar.
Yükleniyor...