TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

İç Mekan Şerit LED

İç Mekan Şerit LED Nedir?

İç mekan şerit LED ürünleri yaşam ve çalışma alanlarınızda kullanabileceğiniz çok amaçlı aydınlatma teknolojileridir. Tasarruflu enerji tüketimine olanak sağlayan iç mekan şerit LED’lerden birçok farklı mekan için yararlanabilirsiniz. Güçlü bir aydınlatmaya sahip olan ürünler, aynı zamanda uzun süreli kullanım sağlar.

İç mekan şerit LED’ler, kapalı ortamları daha aydınlık ve modern bir görünüme kavuşturmak amaçlı kullanılır. Şerit biçiminde olmaları istenilen formda kullanılabilmesine imkan verir. Duvardan duvara yatay şekilde kullanımı yaygındır. Evler, ofisler, mağazalar, restoran ve kafeler kullanıldıkları farklı mekanlar arasında sayılabilir. Birçok farklı renk ve tasarıma sahip olan iç mekan şerit LED’ler, aydınlatma ihtiyaçlarınız için uzun ömürlü çözümler üretir. Siz de beklentilerinizi karşılayan ürünlere Vira Elektrik ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.

İç Mekan Şerit LED Çeşitleri Nelerdir?

LED ışıklar iç mekanlarda aydınlık sağlamak için ideal çözümlerden biridir. Bunun haricinde ortamın havasını değiştirmek için dekorasyon amaçlı da kullanılabilir. İç mekan LED ürünler makaraya sarılmış şerit halinde satılır. Şeritlerin uzunluğu, tasarıma göre farklılık gösterebilir. Genellikle standart olarak 5 m uzunluğundadır. Farklı renk seçenekleri sunan şerit LED’ler, mekanlarınızın görüntüsünü yenilemenize imkan verir. Kullanıcıların en çok tercih ettiği renklerden bazıları ise şunlardır:
  • Mavi
  • Yeşil
  • Kırmızı
  • Beyaz
  • Günışığı
Bu renkler haricinde sabit renk kullanmak istemeyenler için çok renkli modeller de bulunur. Rengarenk şeritte mor, mavi, kırmızı, sarı ve yeşil renkleri yan yanadır. Bu modeller genellikle TV ünitesinin arkasında kullanılır. Şık bir görünüm için sıklıkla tercih edilir. 
LED ışığın rengini ruh haline göre belirlemek isteyenler içinse uzaktan kumandalı LED modelleri de bulunmaktadır. Kumanda ile 15 farklı renk arasından seçim yapılarak istenilen renk kullanılabilir. Geniş renk yelpazesi ile en sık tercih edilen ürünler arasındadır. 

İç Mekan Şerit LED Fiyatları Nelerdir?

Şerit LED iç mekan fiyatları kullanıcılara bütçelerine göre seçim yapma şansı sunar. LED ışığın sahip olduğu özelliklere göre fiyat, farklılık gösterir. Örneğin düz renk modellerle kumandalı iç mekan şerit LED model fiyatları aynı değildir. LED ışığın şerit uzunluğu da fiyatın belirlenmesi açısından önemli bir faktördür. Şerit boyu uzadıkça fiyat da aynı oranda artar. 

LED iç mekan aydınlatma ürünleri arasında fiyat farklılığına sebep olan bir diğer etken de LED ampulün çeşidi ve özellikleridir. Örneğin 3 çipli şerit LED iç mekan içerisinde kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Çiplerin içerisinde diyot denilen malzemeler bulunur. Diyot ne kadar fazla kullanılırsa ışık o kadar parlak görünür. 3 çipli iç mekan şerit LED fiyatları daha fazla malzeme içerdiği için diğer LED ışıklara göre farklılık gösterir.

Hem bütçenizi aşmayan hem de beklentilerinize yanıt veren bir iç mekan şerit LED aydınlatmaya sahip olmak için ihtiyaçlarınıza göre karar vermenizde fayda vardır. Ürünü nerede kullanacağınızı, ne kadar güçlü bir aydınlatmaya gereksinim duyduğunuzu belirleyerek son derece erişilebilir fiyatlarla hayalinizdeki dekorasyonu sağlayacak aydınlatma ürününe sahip olabilirsiniz.

İç Mekan Şerit LED Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

  • İç mekan şerit LED alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Aşağıdaki hususlara dikkat ederek beklentilerinizi karşılayan ürüne sahip olabilirsiniz:
  • Ürünün malzemesine, dayanıklılığına ve kullanım süresine önceden göz atmanızda fayda vardır. Kaliteli bir ürün tercih ederek uzun süre sorunsuz bir aydınlatmanın tadını çıkarabilirsiniz.
  • LED ışık alırken ışığın parlaklığının yüksek olmasına dikkat etmek gerekir. Özellikle aydınlatma amaçlı kullanmak istiyorsanız parlaklığın yüksek olması daha avantajlıdır. Ürün açıklamalarını inceleyerek aydınlatma gücü hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Özellikle uzaktan kumandalı modellerde renk seçeneğinin geniş olması önemlidir. Ne kadar fazla renk bulunursa modunuza göre o kadar farklı özelleştirme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. 
  • LED ışıklar, geleneksel ışık kaynaklarına göre çok daha az enerjiyle çok daha yüksek aydınlatma gücü sağlayabilmektedir. Ancak iç mekan şerit LED’ler de kendi içlerinde enerji tüketimi bakımından ayrılırlar. Eğer daha az elektrik tasarrufu yapmak istiyorsanız daha az enerji tüketen ürünleri tercih edebilirsiniz.
Yukarıda belirtilen maddelerin her biri LED ışık seçiminde önemli adımlardır. Bu maddelere dikkat ederek hem kaliteli hem de tasarruflu modeller edinebilirsiniz. Vira Elektrik, beklentilerinizi karşılayan aydınlatma ürünlerini sizlere erişilebilir fiyatlarla sunmaktadır.

Şerit LED'ler, hem işlevsel hem de dekoratif aydınlatma çözümleri sağlama kabiliyeti sayesinde geniş bir uygulama yelpazesi sunar. Özellikle belirli bir alanı vurgulamak, atmosfer yaratmak veya belirli bir tasarım elementini öne çıkarmak için idealdir. İç mekan RGB şerit LED gibi yeni nesil ürünler, mekanlarınıza farklı bir boyut ve deneyim katmanıza imkan verir. Siz de dekorasyon zevklerinize ve mekanlarınızın ihtiyaçlarına göre aradığınız aydınlatma çözümünü ürünlerimiz arasında bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular 

LED Işık Ne Demektir?

LED (Light Emitting Diode),Türkçe'de Işık Yayan Diyot anlamına gelir. Elektrik enerjisini ışık enerjisine dönüştüren yarı iletken bir cihazdır. LED'ler, düşük enerji tüketimi, uzun ömür, küçük boyut ve hızlı yanıp sönme kapasitesi gibi avantajlar sunar.

LED İç Mekan Aydınlatmasının Avantajları Nelerdir?

LED iç mekan aydınlatmasının başlıca avantajları enerji verimliliği, uzun ömür, geniş renk seçenekleri, tasarım esnekliği ve düşük ısı üretimi şeklinde sıralanabilir. LED'ler daha az enerji tüketirken diğer kaynaklara göre genelde daha fazla ışık sağlarlar. Ayrıca geleneksel ışık kaynaklarına kıyasla çok daha uzun bir ömre sahip olduklarından, değiştirme riski ve bakım maliyetleri de düşüktür.

LED İç Mekan Aydınlatma Nerelerde Kullanılır?

LED iç mekan aydınlatma sistemleri, kolay kullanımı ve esnek yapısıyla birçok alanda kullanılır. Evler, ofisler, restoranlar, oteller, mağazalar ve diğer perakende alanlar, LED aydınlatmanın yaygın olarak kullanıldığı yerler arasındadır. Gerek yaşam gerekse çalışma alanlarında göz alıcı bir görüntü ortaya çıkarmak için iç mekan şerit LED’lerden yararlanabilirsiniz.
Yükleniyor...