TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

El Feneri ve Kafa Feneri

Aydınlatma ürünleri arasında el ve kafa feneri önemli bir yer tutar. Çeşitli kapasitelerde sunulan fener seçenekleri pek çok ortamda kullanılabilen araçlardır. Pilli, şarjlı, elektrikli gibi türlere sahip ürünler müşterilerin kullanım amaçlarına göre tercih edilebilir. Kendinize uygun modelleri Vira Elektrik kategorilerimizde bulabilirsiniz. 

El Feneri Çeşitleri Nelerdir?

El feneri çeşitleri teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı ürünler kullanılarak üretilir. Modellerin uzun süreli kullanım sağlaması ve müşterinin işlerini kolaylaştırması amaçlanır. Bu modellerin farklı türleri çeşitli alanlarda ve ortamlarda tercihe uygun şekilde seçilir. 
Aydınlatma ürünlerinin enerji gereksinimleri yüksektir. Özellikle elektrik enerjisinin sürekli olarak kesildiği ortamlarda ya da karanlık alanlarda kullanım pratikliği sağlayan el feneri pilli, şarjlı, elektrikli gibi modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca güneş enerjisiyle çalışan modelleri de seçme şansınız vardır. Gün içerisinde güneş enerjisi kullanılarak lambanın pili paneller aracılığıyla kolaylıkla şarj edilir. Bu ürünlere ek olarak aşağıdakileri bulmanız mümkündür:
  • LED’li el feneri
  • Üçlü şarjlı el feneri
  • Gece feneri
Yukarıdakiler de müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Evlerinizde, iş yerlerinizde, acil durumlar için bulundurduğunuz çantalarda rahatlıkla ürünü taşıyabilirsiniz. 

El Feneri Fiyatları Nelerdir?

Birçok ürün grubu gibi fener modellerinde de ürün çeşitliliği arttıkça fiyat farklılıkları da değişiklik gösterir. Teknolojik özelliklere ve üretim malzemelerine sahip seçeneklerin fiyatları, basit tasarımlarla üretilen modellere göre değişebilir. Yüksek ışık çıkışı seçenekleri, genellikle profesyonel amaçlarla kullanılır ve özel teknolojiyle üretilir. Küçük el feneri ise daha çok evlerde kişisel kullanım için idealdir.
Ürünlerin fiyat aralıkları değişiklik gösterse de bütçe dostu avantajlarla sunulan modeller bulunur. Firmamızın kategorilerinde kendi bütçenize uygun birçok seçenek bulabilirsiniz. 

El Feneri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Fener çeşitleri ve ürünlerinin asıl amacı geçici aydınlık sağlamaktır. İyi bir aydınlatma gücü bulunmayan bir el feneri kullanmak işlerinizi aksatabilir. Işık çıkışı da fener ampulünün kalitesine bağlıdır. Bu ürün, için ortalama 500 ila 1200 lümen değeri idealdir. Seçim sürecinde ise lümen değerinin yüksek olmasına dikkat edilmelidir.
Güç kaynağı, el fenerinin aldığı ana enerji sistemini gösterir. Pil gücü, güneş enerjisi, elektrik gibi kaynaklar, ürünün çalışmasını sağlar. Pille çalışan i modelleri AA veya AAA pillerle verimli hale gelir. Pil şarj edilebilir olarak seçilebilir veya tek kullanımlık seçenekler kullanılır ve bittiği zaman değiştirilir. Bu modelleri uzun süre kullanacaksanız çoğu zaman şarjlı ve elektrikli olan türleri seçmeniz tavsiye edilir.

Kafa Feneri Çeşitleri Nelerdir? 

Kafa feneri farklı şekillerde kullanılabilir. Öncelikle portatif olan modeller, doğal alanlarda gerçekleştirilen aktiviteler sırasında büyük bir pratiklik sağlar. Bu tür fener modelleri baş bölgesine bir bant yardımıyla sabitlenir ve böylece kullanan kişiler, ışığı ellerinde tutmak zorunda kalmaz. 
Tamirat işlemleri gibi dikkat gerektiren durumlarda kullanılan LED kafa lambası gerekli bölgenin aydınlanmasını sağladığından çok daha pratik şekilde işlerin bitmesine olanak tanır. Bu gibi ürünler, farklı lümen seviyelerine sahiptir. Çeşitli aydınlatma ihtiyaçlarınıza uygun olarak firmamızdan satın alabileceğiniz ürünler şunlardır:
  • Şarjlı kafa feneri
  • Elektrikli fener
  • Pilli fener
Aydınlatma ürünleri kategorisinde ihtiyacınız olan ürünleri inceleyebilirsiniz. Bu modelleri, elektriğin bulunup bulunmamasına bağlı olarak pilli şekilde de tercih edebilirsiniz.

Kafa Feneri Fiyatları Nelerdir? 

Kafa feneri fiyatları, ürünlerin üretim malzemelerine ve ekstra özelliklerine göre değişiklik gösterir. Küçük ve büyük boyutlarda aralıklar farklılaşır. Ayrıca ürünlerin kafa bandı, koruma çerçevesi ve ek aydınlatma gibi setlerle satın alınması da fiyatı etkileyen özelliklerdendir. Vira Elektrik kategorilerimizi inceleyerek kendi amacınıza uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Kafa Feneri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Kafa lambası alırken pek çok özelliğe dikkat edilmelidir. Farklı özelliklerde üretilen lambaların boyutları da değişir. Kullanım alanınızı belirledikten sonra kafa yapınıza uygun ölçüyü seçmelisiniz. Lambanın kafanıza oturması için gerekli olan bantların rahat olmasına dikkat edebilirsiniz.
Yağmur, kar, nem gibi ortamlarda kafa lambası kullanmanız gerekirse suya dayanıklılık önemli bir kriterdir. Suya dayanıklı malzemelerden üretildiğini, IPX değeri gösterir. Lambanın bu ortamlarda çalışmasını istiyorsanız ekstra koruma sağlayan çerçevelere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.
Kafa lambasının ayrıca darbeye dayanıklı olması, göz önüne alınması gereken bir diğer unsurdur. İnşaat gibi alanlarda düşme veya sert bir yüzeye çarpma nedeniyle kırılma durumunu bu sayede önleyebilirsiniz. Vira Elektrik kategorilerimizde ihtiyaçlarınızı karşılayacak birçok ürünü bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kafa Lambası Lümen Ne Demek?

Lümen, bir ışık kaynağı tarafından farklı yönlere aynı anda yayılan toplam ışık miktarını ölçen birimdir. Yüksek lümene sahip aydınlatma ürünleri, daha fazla ışıma oranına sahiptir.

Kafa Lambası Nasıl Takılır?

Kafa lambasının takılması, ürünün yan taraflarında bulunan bantlarla gerçekleşir. Bant kısmı elastik yapıdadır ve kafaya geçirilince baş çevresine uyum sağlar.

El Feneri Kaç Saat Dayanır?

El fenerinin üretim malzemesine göre dayanıklılığı da artar. Şarjlı ve elektrikli türler 2-4 gün arasında dayanırken pilli modeller 1-2 güne kadar kullanılabilir.
Yükleniyor...