TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Cata LED Ampul

Cata LED Ampul

LEDler, akkor ampullerden ve diğer geleneksel aydınlatma cihazlarından %90'a kadar daha verimlidir. Sanayi alanında yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra küçük hale getirilmekle birlikte daha farklı yerlerde tercih edilir. Böylece zaman içerisinde en çok kullanılan lamba türü olmuştur. Bu noktada birden fazla ampul markası ortaya çıkmıştır. Cata LED ampul, farkı ve kalitesiyle piyasanın önde gelen isimleri arasında yerini almıştır.
Cata ampul; yüksek verimlilik, kalite ve tasarruflu olması sebebiyle insanlar tarafından fazlasıyla tercih edilir. Ayrıca pek çok koşula uyumlu olması da diğer ampul türlerinden ayıran bir niteliktir. Ampul LED, kolay biçimde şekillenir ve her koşula uyum sağlar.
Cata LED ampul, geleneksel ampullere oranla daha dayanıklı ve verimlidir. 133 kat fazla kullanım ömrü mevcuttur. Yapısı gereği, yüksek oranda dirençlidir. Dolayısıyla aydınlatma maliyetini en aza indirger. Ayrıca aydınlatma sırasında; yüksek yoğunluk, parlaklık ve kontrast sağlayarak son derece kaliteli ışık enerjisi yayar.

Cata LED Ampul Çeşitleri Nelerdir?

LED'ler, içinden elektrik akımı geçtiğinde ışık yayan yarı iletken cihazlardır. Geleneksel akkor ve floresan ampullerin yerini alabilecek ampuller olmasının dışında yukarıdan aydınlatma ve spot ışıklar gibi farklı uygulama alanlarına sahiptir. LED ampul çeşitleri, farklı şekil ve boyutlarda bulunmakla birlikte; enerji verimliliği, uzun ömrü, tasarım ve uygulama açısından çok yönlülüğü nedeniyle son yıllarda giderek daha popüler hale gelmiştir. Cata LED ampul türleri şu şekildedir:
  • Cata Şarjlı LED Ampul
  • Rustik LED Ampul
  • LED Spot Ampul
  • Buji Ampul
  • Cata Kumandalı Ampul
En az elektrik harcayan ve enerji tasarruflu ampuller sınıfında olan Cata LED lamba, uzun kullanım ömrüne ve çevre dostu bir yapıya sahiptir. İşaretler, göstergeler, gece lambaları, el fenerleri, kabin altı armatürleri gibi farklı yerlerde kullanılır. Nitekim ampul led, enerji verimliliği, uzun ömrü ve dayanıklılığı nedeniyle aydınlatma için popüler bir opsiyondur. Bu noktada gereksinimler kapsamında Led ampul türünü seçmek oldukça önemlidir.  
Her tasarımın hizmet ettiği farklı bir amaç vardır. Birbirinden şık ve kattığı hoş hava sayesinde de evler için oldukça kullanışlıdır. 

Cata LED Ampul Fiyatları Nelerdir?

Aydınlatma ürünleri kategorisinde yer alan LED ampuller, geleneksel ampullerle karşılaştırıldığı zaman pek çok avantajla öne çıkar. Çeşitli ve şık tasarımlara sahip bu ürünler hem enerji tasarrufu açısından hem de güvenlik açısından oldukça gelişmiştir. Elektrik enerjisinin %90’ını ışığa çevirmekle birlikte 60.000 saatlik bir kullanım ömrüne sahiptir.
Led ampuller, ortalama olarak 30-130 Türk Lirası arası değişiklik göstermektedir. Cata 12w led ampul fiyatları, yaklaşık 90 Türk Lirası civarındadır. Bu fiyatların üstünde ya da altında opsiyonlar geçerli olabilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı şartlar mevcuttur. Cata LED Ampul fiyatları değişkenliğinde malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Güvenilir firmalardan alışveriş yapmak her zaman en doğrusu olacaktır.

Cata Led Ampul Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Led ampul kategorileri, son teknolojik güvenilir ürünleri barındırmakla birlikte elektrik üzerinde bir işlevsellik gösterir. Bu sebeple elektrik olan her alanda dikkat edilmesi gereken spesifik koşullar mevcuttur. Led ampul tercih ederken de göz önünde alınması gerekenler aşağıdaki gibidir:
  • Kullanım Alanı: Led ampul, yoğun ve parlak ışık özelliği sayesinde kullanım alanı faktörü oldukça önemlidir. Nitekim düşük değerlere sahip bir ampul büyük alanları aydınlatma da yetersiz kalabilir.
  • Güç: Ampullerin çeşitli güç özellikleri, kullanım noktalarında farklılık gösterir. Watt değeri uyuşmayan ampul ve duy yerinin kullanılması, çalışmamasının yanı sıra patlama gibi tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple uygun güçte tercihler yapmak gerekir.
  • Materyal: Kaliteli malzemelerden üretilen LED ampuller, hem sağlık hem de kullanım ömrü açısından avantajlıdır. 
  • Renk: Led ampul tercihi yapılırken renk seçiminde oldukça dikkat etmek gerekir. Nitekim ampul aydınlatmalarının yoğunluğu, sağlık açısından bazı problemleri ortaya çıkarır. Işık renkleri, kelvin değerlerine göre farklılık gösterir. 
Ampul led seçerken yanlış ve uyumsuz tercihler beraberinde yangın, elektrik çarpması gibi tehlikeli riskleri getirir. Bunları en aza indirgemek ve güvenilir bir süreç sağlamak için üstte bahsedilen faktörleri ön planda tutmak ve bu yönde seçimler yapmak gerekir. Vira Elektrik web sitemizde ihtiyaç ve isteklerinize uygun Cata LED ampul bulabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

LED Ampul Nerelerde Kullanılır?

LED ampul, pratik ve dayanıklı yapısı sayesinde pek çok farklı yerde kullanılmaktadır. Ofisler, evler, sokaklar, bina dış cepheleri, park ve bahçeler, otoban ve yollar, reklam tabelaları gibi alanlar LED kullanım yerlerine örnektir.

LED Ampul Mü Normal Ampul Mü?

Normal ampul, 150 watt civarında harcama yaparak 2780 lümen derecesinde ışık verirken, LED ampul yalnızca 25-28 arası watt harcayarak aynı değeri vermektedir. Daha sağlıklı ve güvenilir olması açısından da LED ampul tercih sebebidir.

LED Lamba Ömrü Ne Kadar?

Geleneksel ampuller, ortalama 1.000 saat kadar kullanım ömrüne sahiptir. Laboratuvar ortamında LED’lerin test edilmesi, bu ampullere oranla 50-100 kat kadar daha dayanıklı olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla totalde 50.000 ve 100.000 saat aralığında arıza vermeden çalışabilir.
Yükleniyor...