TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Masa Lambası

Masa Lambası

Masa lambası, günlük yaşantıyı kolaylaştıran cihazlardan biridir. Özellikle çalışma alanlarında tercih edilen bu ürün, çeşitli faaliyetlerde ışıktan maksimum verim almanızı sağlar. Tasarımları sayesinde aydınlatmayı tam olarak ihtiyacınız bulunan alana yönlendirmenize olanak tanır. Bazılarında fonksiyonelliği artıran ek nitelikler mevcuttur. İhtiyaçlarınız doğrultusunda farklı özelliklere sahip masa lambası tercih ederek iş kalitenizi olumlu yönde ilerletebilirsiniz.  
Bu ürünler; evlerde, ofislerde, okullarda ve masa aydınlatma ihtiyacı bulunan her yerde kullanılabilir. Okuma, yazma, çizim yapma, bilgisayar işleri gibi birçok aktiviteyi kolaylıkla yapmak mümkündür. Bir proje üzerindeyken kullanacağınız lamba, göz yorgunluğunun önüne geçebilir. Tamamlamanız gereken görevleri, odağına göre ayarlanmış bir ışıkla yaparak daha verimli bir ortam yaratabilirsiniz. 
Cihazın kullanım alanı sınırlı değildir. Ürünü dilediğiniz yere koyarak aydınlatma sağlayabilirsiniz. Örneğin, yatağınızın yanına yerleştirerek uyumadan önce kitap ve dergi okuyabilirsiniz. Loş bir atmosfer istediğiniz mekanlarda da avantajlıdır. Çok yönlü olan masa lambalarının kullanımı, tamamen tercihlerinize bağlıdır.
Vira Elektrik kategorimizde ideal aydınlatma için aradığınız ürünü bulabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın dekorasyonuna uygun birçok modelde masa lambası vardır. 

Masa Lambası Çeşitleri Nelerdir? 

Çalışma lambası kategorisi, farklı çeşitleri içinde barındırır. Dilediğiniz özellikleri barındıran seçeneği tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Klasik modellerden yaratıcı tasarımlara varan ürün skalasını Vira Elektrik kategorimizde bulabilirsiniz. 
Gotik tarz yaratacak bir ürün istiyorsanız siyah masa lambası gibi klas tercihler yapabilirsiniz. Her türlü ortama uyum sağlayan bu model, evlerin ve iş yerlerinin vazgeçilmezidir. Zevkinize göre diğer renk seçenekleri de mevcuttur. 
Çalışma masası lambası, her zaman klasik bir görüntüye sahip olmak zorunda değildir. Bulunduğunuz ortamı aydınlatırken dekor açısından zenginleştirebilirsiniz. Atmosfere küçük bir dokunuşla şıklık katmak için dekoratif masa lambası tercih edebilirsiniz. Tasarımıyla estetik bir görüntü veren bu çeşit, güzel göründüğü kadar işlevseldir.
Bu kategoride, müşterilerimizin en çok odaklandığı noktalardan biri ürünlerin fonksiyonlarıdır. Özellikler açısından değişkenlik gösteren seçenekler aşağıdaki başlıklar altında toplanır. 

Şarjlı Masa Lambası 

Şarjlı masa lambası, bir priz veya kablo ihtiyacı olmadan çalışabilen çeşitlerdir. Daha önce bir enerji kaynağı yardımıyla şarj ettiğiniz cihazı, gücü bitene dek kablosuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylece elektriğe ihtiyacınız olmadan belirli bir noktayı aydınlatabilirsiniz. Özellikle yakınlarında priz bulunmayan alanlar için oldukça elverişli bir seçenektir. 

Ayarlanabilir Masa Lambası 

Ayarlanabilir masa lambası, ürün gövdesinde esnek bir yapı bulundurur. Bu sayede ışık kaynağı, dilediğiniz noktayı dilediğiniz biçimde ışıklandırır. Ofislerde sıklıkla tercih edilir. Üzerinde çalıştığınız kağıt, kitap gibi materyallere arzu edilen açılardan ışık ulaştırmanızı kolaylaştırır. Çizimlerde kullanıma uygundur. 

LED Masa Lambası 

LED masa lambası, LED ampulleri içeren cihazlara verilen isimdir. Uzun kullanım ömrü, enerji tüketimi seviyeleri gibi özellikleri, bu çeşidi ekonomi dostu bir seçenek yapar. Gözü yormadığından masa üstü lamba kategorisinde rağbet görür. Çeşitli tasarımlar ve türlerde LED masa lambası mevcuttur. 

Masa Lambası Fiyatları Nelerdir? 

Masa lambası fiyatları, bazı faktörler doğrultusunda belirlenir. Fiyatlandırmada rol oynayan değişkenlerden biri, kullanılan malzemedir. Metal, ahşap, cam, plastik gibi materyaller farklı değere sahiptir. Bu doğrultuda fiyat da değişiklik gösterir. 
Masa lambası, sahip olduğu özellikler de önemli bir faktördür. Bazı lambalar ayarlanabilir, kimisi birden fazla renk seçeneği barındırır, çeşitli modeller de kablosuz kullanıma uygundur. Cihazdaki özellikler ileri seviyeye taşındıkça fiyatların artması mümkündür. 
Masa üstü lamba fiyatları mevcut ampulün niteliklerinden de etkilenir. Kaliteli ampuller, çevreye ve ekonomiye faydalıdır. Örneğin, LED ampule sahip bir masa lambası geleneksel ürünlere göre daha pahalı olabilir. Fakat uzun vadede daha ekonomiktir. 

Masa Lambası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Aydınlatma ürünleri arasından tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Satın alma sürecinde göz önünde bulundurmanız önerilen noktalar aşağıdaki gibidir: 
  • Renk seçenekleri
  • Kullanılan materyaller
  • Fiyat skalası
  • Boyut
  • Tasarım 
  • Ampulün özellikleri
  • Enerji kullanımı
  • Ayarlanabilirlik
  • Işık miktarı
Satın almadan önce beklentilerinizi belirlemek, işinizi kolaylaştıracaktır. Kullanım hedefiniz doğrultusunda istediğiniz özelliklere sahip cihazı bulmak mümkündür. Eğer alışık olduğunuz bir ışık rengi varsa ona uygun bir masa lambası satın almak mantıklı bir seçenektir. 
Masanızın yakınlarında priz yoksa şarjlı seçeneklere göz atmanız önerilir. Bu sayede başka bir yerde şarj ettiğiniz cihazı herhangi bir elektrik kaynağı olmadan da kullanabilirsiniz. Fazla eşyanın bulunduğu çalışma ortamlarında kablosuz çeşitleri tercih etmek pratiktir.

Sıkça Sorulan Sorular 

Neden Masa Lambası Kullanmalıyım? 

Çalışma ortamında doğru aydınlatmayı elde etmek için masa lambası kullanmalısınız. Kötü ışıklandırılmış alanlarda çalışmak, baş ağrısı ve yorgunluğa yol açarak sağlığınızı kötü etkileyebilir. Odaklı bir ışık kaynağı, gözünüzü yormadan dikkatinizi toplar.

Masa Lambası Baş Ağrıtır mı?

Makul ayarlanmış lamba, baş ağrısına yol açmaz. Doğru açıdan gelen aydınlatma, iş veriminizi artıracaktır. Işık seviyesi, renk, yükseklik gibi değişkenleri istediğiniz seviyede tutarak rahat bir çalışma ortamı elde edebilirsiniz. 

Masa Lambası Ne Renk Olmalı? 

Kullanım amacına göre farklı renklerde lambalar önerilmektedir. Okuma yapmak için sarı, bir proje üzerinde çalışmak için beyaz ışık tercih edebilirsiniz. Eğer farklı amaçlar için kullanmayı düşünüyorsanız renk değiştirme özelliğine sahip ürünlere göz atabilirsiniz.
Yükleniyor...