TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Gece Lambası Nedir?

Gece lambası, gece saatlerinde iç mekanların aydınlatılması için kullanılan küçük lambalara verilen isimdir. Gözleri rahatsız etmeyecek şekilde aydınlatma sağlayan gece lambaları genellikle yatak odası, koridor gibi alanlarda kullanılır. Gece saatlerinde tamamen karanlığı tercih etmeyenler için oldukça şık ve işlevsel bir üründür.

Çocuk ve bebek odalarında gece lambaları sıklıkla kullanılır. Çocukların karanlıktan korkmaması ve uyandıklarında kendilerine zarar vermeden hareket edebilmeleri için gece lambası tercih edilir. Bebek odalarında kullanılan gece lambaları, hem bebeklerin hem de ebeveynlerin rahat etmesini sağlar. 

Aydınlatma kategorisinde bulabileceğiniz gece lambalarının birden fazla çeşidi vardır. Kullanım şekli, ampul çeşidi ve renk sıcaklığı gibi özelliklere bağlı olarak gece lambası modelleri farklılık gösterir. Sayfamıza göz atarak siz de ihtiyaçlarınıza en uygun modelleri hemen satın alabilirsiniz.

Gece Lambası Çeşitleri Nelerdir?

Gece lambası çeşitleri, kullanıcılara mekanlarının dekorasyonuna ve beğenilerine tercihte bulunma şansı verir. Gece lambasında aranan niteliklere göre farklı modeller arasında seçim yapmak mümkündür. Lamba çeşitleri, farklı teknik özelliklere ve boyutlara sahiptir. Ancak düşük ve göz yormayan renk sıcaklığına sahip olmaları, küçük boyutları, gece saatlerinde sıcak bir ortam oluşturmaları gece lambalarının ortak özellikleridir. 

Gece lambası modelleri, enerji tüketimi, ampul renk sıcaklığı, çalışma ve kullanım şekli gibi konulara göre birbirlerinden ayrılır. Özelliklerine göre ürün çeşitleri şu şekilde maddelenebilir:
  • Enerji tüketim miktarları, çeşitlerine göre değişse de gece lambaları genel olarak düşük enerji harcar. Aydınlatma oranının yüksek olmaması ve yalnızca gece saatlerinde kullanılması düşük enerji tüketiminde etkilidir. 
  • Gece lambası ampulü renklerine göre de farklı modeller seçmeniz mümkündür. Mavi, yeşil, kırmızı, sarı, turuncu gibi renkler gece lambalarında sıklıkla tercih edilir. Renkli olmalarına karşılık düşük bir aydınlatma sağladıkları için uyku sırasında gözleri rahatsız etmez. 
Gece lambası modelleri, çalışma ve kullanım şekline göre de değişebilir. Aydınlatma ürünü çeşitlerimiz arasında araştırma yaparak beklentilerinize yanıt veren ürünü kolayca bulabilirsiniz. Vira Elektrik olarak müşterilerimize sunduğumuz pek çok seçenek var!

Sensörlü Fotosel Gece Lambası 

Prize takılan gece lambası modelleri arasında yer alan sensörlü fotosel lambalar otomatik çalışma özelliğiyle öne çıkar. Işıklar kapalı konumdayken otomatik olarak yanar, ışıklar açıldığı anda da kendiliğinden kapanırlar. Ürünün diğer bir teknik özelliğiyse gece saatlerinde ışık parlaklığını otomatik olarak ayarlayabilmesidir.

Prizli gece lambası, pratik bir kullanımla şık bir görüntüyü bir araya getirir. Yatak odası, koridor, banyo ve benzeri ihtiyaç duyulan tüm alanlarda prize takılarak kullanılabilir. E27 duy tipi ile tüm alanlar için tercih edilebilir. Enerji tasarrufu sağlayan ürünün elektrik tüketimi yalnızca 1 Watt şeklindedir. Turuncu, pembe, beyaz ve mavi renk seçenekleri arasından tercihte bulunarak mekanlarınıza en uygun modelleri satın alabilirsiniz. 

Ledli Top Gece Lambası 

Led gece lambası, duy ile kullanılan modeller arasındadır. Direkt prize takılan duylar ya da abajurlarla kullanılmaya uygundur. 220 V’luk ışık rengine sahip olan ledli top gece lambası, gece saatlerinde yeterli bir aydınlatma sunar. 1 Watt tüketim değeriyle tasarruflu bir kullanım vadeder. Sarı, yeşil, mavi ve kırmızı ampul renkleri ile satışa sunulur. Bebek ve çocuk odaları için ideal modeller arasında yer almaktadır.

Gece Lambası Fiyatları Nelerdir?

Gece lambası fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Ürün çeşitleri arasında fiyat farklılıklarıyla karşılaşmak mümkündür. Üretici markalar ve ürün özellikleri fiyatlar üzerinde etki gösteren diğer önemli konulardır.

Gece lambası modellerinin sahip olduğu özellikler de fiyat farklılıkları üzerinde etkili olan faktörler arasındadır. Lambanın elektrik tüketim değeri, çalışma gücü, aydınlatma özellikleri, kullanım şekli ve benzeri konular fiyatların değişmesine neden olur. Ürün özelliklerini ve ihtiyaçlarınızı dikkate alarak beklentilerinizi karşılayan ürünlere erişilebilir fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 

Gece Lambası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Huzurlu bir uyku süreci geçirmek isteyenler ve karanlıktan hoşlanmayan kişiler gece lambası kullanmayı tercih eder. Özelliklerine göre değişen çok sayıda gece lambası modeli seçim sırasında kafa karışıklığına neden olabilir. Ancak satın almadan önce nasıl bir gece lambasına istediğinizi belirleyerek ihtiyacınız olan ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz. Gece lambası alırken dikkat etmeniz gereken başlıca konular ise şu şekilde sıralanabilir:
  • İlk olarak lambanın kullanılacağı alanların belirlenmesi gerekir. Kullanacağınız yere göre farklı renklere, elektrik gücüne ve özelliklere ihtiyacınız olabilir. 
  • Kullanım alanı belirlendikten sonra gece lambasının yerleştirileceği alanlara karar verilmelidir. Prizli modellerde lambayı prize yakın konumlandırmak için yer ayırmanız gerekir. Yatağa yakın bir alanda kullanmayı düşünüyorsanız daha düşük aydınlatma sağlayan lamba modellerine yönelmeniz daha doğru olacaktır. 
  • Koridor ve banyo gibi alanlar için ledli, fotoselli gece lambası tercihi yapılabilir. Böylece gece saatlerinde sık sık uyanan kişiler ev içinde rahatlıkla gezinebilir. 
  • Ampul renginin tercihi de önemli bir konudur. Huzurlu bir ortam yaratmak ve gözlerin rahatsız olmasını önlemek için sıcak tonların tercih edilmesi tavsiye edilir. 
  • Ürün çeşitlerinin elektrik tüketim miktarına da dikkat edilerek seçim yapılmalıdır. Düşük aydınlatma sağlayan gece lambalarının elektrik tüketim miktarları da düşüktür. Mutlaka teknik özellikler dikkate alınarak seçim yapılması gerekir. Tasarruflu gece lambalarının seçimi avantaj sağlar. 
Vira Elektrik ile yaşam alanlarınızda ihtiyaç duyduğunuz gece aydınlatma modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aydınlatma kategorisinde yer alan tüm ürünleri inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza göre seçenekler arasında karar verebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gece Lambası Enerji Tasarrufu Sağlar mı?

Evet, gece lambaları genellikle düşük wattlı ampuller kullanır, bu nedenle normal bir ışık ampulünden daha az enerji tüketirler.

Gece Lambası Aydınlatma Seviyesi Ayarlanabilir mi?

Ürünlerimiz arasında aydınlatma seviyesi ayarlama özelliği sunan seçenekler mevcuttur.

Gece Lambası Hangi Tür Ampul Kullanır?

Gece lambaları genellikle düşük wattlı ampuller veya LED'ler kullanır. Ampul tipi, lambanın modeline ve tasarımına bağlıdır.
Yükleniyor...