TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Kangal Borular

Kangal Boru Nedir?

Kangal boru, polieliten yapıya sahip, ezilmeyen, kırılmayan, darbelere karşı dayanıklı ve esnekliği olan bir üründür. Uzun ömürlü, basınca karşı yüksek dirençli, hafif ve donmaya karşı dayanıklı olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Uygun fiyatlardan dolayı elektrik ve su tesisatlarında oldukça yaygın kullanıma sahiptir.
Polietilen borular, kangal şeklinde üretildiğinden dolayı işçiliği kolaylaştırarak en az seviyede ek parça kullanımını beraberinde getirir. Böylece zamandan ve ekonomiden kar elde edilir. Nitekim belediyeler ve kamu kurumları tarafından mal alım ihalesine çıkılmakla birlikte esnek ve yumuşak yapısı sayesinde belediyedeki ustalar tarafından kullanılır. 
Kangal su borusu, yüksek performanslı ve çok fonksiyonlu bir işleve sahiptir. İçme suyu hatları, tarım sulamaları, kimyasalların taşınması ve her türlü sıvıların nakli işlemlerinde kullanılır.

Kangal Boru Çeşitleri Nelerdir?

Kangal boru, siyah ve mavi renk ağırlıklıdır. Oldukça sağlam malzemelerden üretilir. Ağır hava şartlarına ya da olumsuz koşullara rağmen uzun süre direnç gösterir. Çoğunlukla plastiktir. Dolayısıyla pek çok alanda verimlilik sağlar. Ek olarak siyah su borusu, UV ışınlarına karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir.
Kangal boru, çeşitli milimetrik çaplarda ihtiyaca göre kullanılır. Birleştirme yöntemlerine sahip olmasından dolayı montaj firesi yoktur. Ayrıca aşındırma etkisi olan zararlı maddelerden etkilenmezler. Dolayısıyla ek bir koruma sağlanmasına gerek yoktur. Milimetrik açıdan 14, 16, 18, 25 ve 32’lik kangal boru standart boyutları oluşturur.
Farklı atmosfer üstü basınç(Atü) değerlerine sahiptir. Seçim yapılırken de kullanım alanlarında atmosferik hava basıncı ölçülerek tercih edilmelidir. Bu şekilde daha güvenilir bir tesisat işlemi gerçekleşir. Aksi durumlar, tehlikeli sonuçları beraberinde getirir. Nitekim Atü değerine göre borunun iç çapı küçülür. Böylece uyumsuzluk, aksama ve patlama gibi unsurlara sebebiyet verir.
Kangal boru çeşitleri arasında HDPE ve LDPE seçenekleri vardır. HDPE yüksek yoğunluktayken LDPE, yoğunluğu düşüktür. Kullanım alanı açısından uygun olanı seçmek gereklidir. Modeller; kırılmama, ezilmeme ve bükülmeme gibi özellikleri içerisinde barındırır ve koşullara göre tercih edilir.

Kangal Boru Fiyatları Nelerdir?

Plastik malzemeler kategorisinde yer alan bu borular, doğa dostudur ve sağlıklı yöntemlerden biridir. Geri dönüştürülebilen bir materyal olmakla birlikte uzun ömürlüdür. Basınçlı ortamlarda oldukça yaygın olarak kullanılır. Bu bağlamda kangal su borusu fiyatları, boyutuna ve kalitesine göre değişikliğe sahiptir. Ayrıca boruların dayanıklılık oranını gösteren PE değerleri fiyatı etkileyen önemli bir faktördür. PE değeri, ne kadar fazlaysa borunun dayanıklılığı ve fiyatı da aynı ölçüde yüksektir.
Kangal boru, özel üretim şeklinde yapılabildiği gibi klasik ölçülere de sahiptir. Farklı fiyat seçenekleriyle uygun ürünü seçmek maddi zararlar açısından oldukça önem taşır. Standart boyutlar kapsamında 16’lık kangal borular ortalama 675 Türk Lirasıyken 32’lik kangal boru fiyatları 1.912 Türk Lirası civarındadır.  
Kullanım alanı kapsamında boru çeşitleri farklılık gösterir. Bu bağlamda özel olarak üretilebilir. Tarım alanlarında kullanım için gerekli olan sulama borusu fiyatları için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz. 

Kangal Boru Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kangal borular, yer altı, yer üstü, elektrik ve su tesisatları gibi farklı alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Dayanıklı olmasının yanı sıra uygun fiyatlarından dolayı tercih edilir. Bu noktada kangal boru satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler mevcuttur: 
  • Kullanılacak Alanın ATÜ Ölçümü: Yapılacak tesisat işleminden önce kangal borunun kullanılacağı alanın atmosfer üstü basınç değeri ölçülmelidir. Bu yere uygun boru tercih etmek, işlemin daha güvenilir olmasını sağlar.
  • Kangal Boru ATÜ Değeri: Kullanım alanının atü ölçümüne göre kangal borular tercih edilmelidir. 10 atü isteyen bir yere, 6 bar değerinde boru döşemesi gerçekleştirmek tehlikeli sorunlar doğurur. Maddi zararlardan ve tehlike içeren sonuçlardan kaçınmak için ölçüme dikkat etmelisiniz.
  • Kaliteli Malzeme: Kangal boruları her ne kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olsa da bilmediğiniz ve kalitesiz bir malzemeden yapılabilir. Bu sebeple doğru yerden alışveriş yapmak fazlasıyla önemlidir. Güvenilir bir süreç için Vira Elektrik kategorilerimizden ihtiyacınız olan ürünü alabilirsiniz.
Elektrik tesisatı işleri, göz ardı edilmemelidir. Bu noktada yukarıda bahsi geçen faktörleri dikkatli bir şekilde yerine getirmek, güvenilir döşeme işlemleri için oldukça önemlidir. Tehlikeli sonuçların doğmasını engellemek için kaliteli malzeme seçimi ve değer ölçümleriyle alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

10 ATÜ Kangal Boru Nedir?

Bu ürünler, çeşitli renk ve boyutlarda üretilmektedir. Çapına göre uzunluğu ve ağırlığı da değişmektedir. Atü değeri, borunun basınç ölçüsünü ifade eder. Nitekim farklı basınç sınıflarına sahip olmakla birlikte genellikle 10 Atü kullanım için yeterli olmaktadır.

Kangal Boru Özellikleri Nelerdir?

Kangal boruların en önemli özelliği dayanıklı olmasıdır. Polietilen yapıya sahiptir. Bu sebeple kırılma ve ezilme durumları söz konusu değildir. Ayrıca ağır hava koşullarına karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. 

Kangal Boru Ne İşe Yarar?

Kangal boru, inşaat bölgelerinde sıva altına döşenen elektrik tesisatı için destek malzeme niteliğindedir. Duvarın altında herhangi bir arıza durumunda duvarın kırılması gerekecektir. Kangal boru ise elektrik kanallarının güvenilir bir şekilde ilerlemesini sağlar ve kırılma durumunu ortadan kaldırır.
Yükleniyor...