TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Sigorta Kutusu Nedir?

Elektriğin kullanıldığı hemen her yerde sigorta kutusu fonksiyonel çözüm olarak öne çıkar. Bu ürünler, evlerden iş yerlerine, kamusal alanlardan özel mülkiyetlere kadar kullanım alanına sahiptir. Böylece elektrik kaçaklarından kaynaklanan çeşitli büyük sorunların önüne geçebilirsiniz.
Şalterler, alandaki elektrik akımını kontrol eder. Ani ve yüksek akımda güvenlik amacıyla şalter atar. Kapaklı sigorta kutusuyla da şalterin dış etkenlerden korunması mümkün hale gelir.
Evlerde veya iş yerlerindeki elektrik hattının tek bir noktadan yönetilmesi için sigorta kutusu çeşitli biçimlerde üretilir. Elektrik şalterleri, bu ürünler sayesinde çeşitli dış etkenlerle doğrudan etkileşime girmez ve korunaklı halde bulunur. Sigorta kutusu kapağı, şalterleri;
 • Nem,
 • Sıcaklık,
 • Su,
 • Rüzgar,
 • Kullanıcı hatası gibi dış etkenlerden korur. 
Ayrıca çocuk kilidine sahip olan şartel kutusu bilinçsiz kullanımı engeller. Çocuk ve bebeklerin elektrik şalterlerine kolay ulaşmalarını önleyen bu ürünler, güvenlik açısından gereklidir.

Sigorta Kutusu Çeşitleri Nelerdir?

Ürün çeşitleri kullanım alanına ve amacına göre değişiklik gösterir. Ev veya iş yerlerindeki elektrik hattı, ürünlerin çeşitlerini belirleyen kriterlerden biridir. Sigorta hattını, tek bir noktadan yönetebilmek için doğru ürüne sahip olmak gerekir. Bunun için de ihtiyaçlarınızı belirlemeniz oldukça önemlidir.
Şalter panelinin kapağı; tasarımı, rengi ve biçimi de çeşitlerini etkileyen özelliklerdendir. Hem elektrik hattını tek noktadan kontrol etmek hem de bu sistemin estetik görünmesini istiyorsanız, Vira Elektrik sigorta kutusu kategorimizi inceleyebilirsiniz.
En temelde elektrik sigorta kutusu büyüklüğüne göre sınıflandırılır. Buna göre;
 • 4’lü sigorta kutusu,
 • 6’lı sigorta kutusu,
 • 12’li sigorta kutusu gibi çeşitlerle karşılaşmak mümkündür. 
Geniş alanlarda elektrik ihtiyacı sıklıkla artar. Bu durum da ürün ebatının değişmesine neden olur. Örneğin, bir işletmeye 12 şalter girişli bir malzeme gerekebilir. Bununla birlikte yaşam alanlarında daha küçük ürünler daha iyi alternatiflerdir. 
Özelliklerine ek olarak ürünlerin biçimleri de tercihleri çeşitlendirir. Görünüm nedeniyle kutunun duvar üzerinde bir çıkıntı oluşturmasını istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda sıva altı sigorta kutusu gibi bir seçenek tercih edebilirsiniz. 
Duvara gömülü biçimde monte edilen sıva altı kutular, daha şık bir görünümü mümkün hale getirir. Bu şalter kutularını kullanabilmek için duvarda kutuya uygun yuva bulunması gerekir.
Klasik plastik malzemeden üretilenler, yuva gerektirmeyen ve kurulumu oldukça kolay kutulardır. Elektrik çıkışlarına kolay kontrolü sağlamak için plastik ürünler monte edilir. Bu ürünleri, ev içi sigorta kutusu olarak da kullanabilirsiniz.

Sigorta Kutusu Fiyatları Nelerdir?

Elektrik sigorta kutusu fiyatları, tercih edilen malzemenin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Aşağıdaki listede sigorta kutusu fiyatı için değişiklik nedenlerini inceleyebilirsiniz:
 • Malzemenin büyüklüğü
 • Kalitesi
 • Kullanım alanına göre belirlenen tasarım stili
Vira Elektrik kategorilerimizde ihtiyaçlarınıza uygun birçok sigorta kutusu bulabilirsiniz. Bu ürünlerin her biri bütçenizi zorlamayacak avantajlı fiyatlarla karşınıza çıkar.

Sigorta Kutusu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ev veya iş yerlerindeki elektrik hattı için en önemli etken güvenliktir. Yaşam ve iş alanlardaki tüm elektriğin tek bir noktadan kontrol edilmesini sağlayan bu panelleri satın alırken dikkatli olmak gerekir. Alandaki tüm elektrik hattının tek bir noktadan kontrol edilmesi kullanım kolaylığı açısından oldukça avantajlıdır. Ancak bu avantaja rağmen kalitesiz ürünler, çok büyük tehlikeler yaratabilir.
Elektrik hattındaki ufak bir arıza tüm alandaki akımın doğru iletilmesini engelleyebilir. Kalitesiz bir ürün:
 • Elektrik kesintisi,
 • Yanlış akım,
 • Tüm elektrik hattının zarar görmesi,
 • Kullanıcısının elektrik akımı nedeniyle zarar görmesi gibi pek çok probleme sebep olur.
Bu nedenle ürünleri satın almadan önce araştırma yapabilirsiniz. Nasıl bir malzemeden üretildiği veya markası hakkında bilgi sahibi olmanız size fikir verecektir. İhtiyacınıza uygun ürünü tercih ederken;
 • Üründe kullanılan malzemenin kalitesine,
 • Ürünün tercih edildiği markanın güvenilirliğine,
 • Kullanım alanına uygun tasarıma,
 • Garanti şartlarına,
 • Fiyat performans dengesine dikkat etmelisiniz.
Yukarıdakiler dışında nerede bu ürünleri kullanacağınız önemli bir detaydır. Çocuğunuz varsa ev sigorta kutusu için kilitlenenlerden yana tercihinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda dış mekan sigorta kutusu alırken ihtiyaçlarınızı karşılayacak çeşitlerden birini seçmelisiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan elektrik bulunan ortamlarda güvenliği sağlamanız mümkün hale gelir. Kategorilerimizde herkesin ihtiyacına yönelik birçok seçenek sizi bekliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Ev Sigorta Kutusu Ne İşe Yarar?

Ev sigorta kutusunun en önemli özelliği ev içinde güvenliği sağlamaktır. Elektrik şalterinin neden olabileceği yangılar, bu kutular aracılığıyla engellenir. Şalter kutuları elektriği iletmeyen malzemeden imal edileceği için olası bir yangının önüne geçer.

Şalter Neden Atar?

Elektrik şalteri, elektrik akımının gücünün üstünde elektriğe maruz kalması durumunda atar. Şalter atması sayesinde elektrik akımı durur ve sistem kendini korumaya alır. Yaşanan bu durumda akımın fazla olduğu bilmeniz ve kontrollü biçimde azaltmanız gerekir. 

Sigorta Kutusu Nasıl Gizlenir?

Ev veya iş yerlerinde kullanılan şalter panelleri çeşitli yöntemlerle kamufle edilebilir. Kaplama kağıtlar, kutunun üzerine monte edilecek aksesuarlar, bu yöntemlerden bazılarıdır. Vira Elektrik’in kapaklı kutuları oluşabilecek çirkin görüntünün önüne geçmenizi sağlar.
Yükleniyor...