TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

Aydınlatma

Aydınlatma Ürünleri

Eviniz, iş yeriniz ya da herhangi bir yaşam ve çalışma alanında kullanabileceğiniz aydınlatma ürünleri, ortamın atmosferini yenilemenizde son derece etkildir. İster modern, minimalist bir stil tercih edin ister klasik ve zarif bir dokunuş arayın, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir aydınlatma seçeneği bulabilirsiniz. Mekanlarınızın dekorasyonuna göre tercih edebileceğiniz modeller, geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Tavan lambaları, avizeler, aplikler, masa lambaları, spot ışıkları, gece lambaları ve daha fazlası için sayfamızdaki ürünlere göz atın!

Aydınlatma Ürün Çeşitleri Nelerdir? 

Evinizi ya da iş yerinizi aydınlatmanın birçok yolu var. Mekanlarınıza kişilik katmak ve dekorasyon zevkinize uygun sonuçlar yakalamak için farklı çözümlere başvurabilirsiniz. Oda aydınlatma çeşitleri arasında her tarza, mekana ve ihtiyaca uygun bir seçenek bulunmaktadır. Sayfamızda bulabileceğiniz aydınlatma ürünleri şu şekildedir:
 • Led Trafosu
 • İç Mekan Şerit Led
 • Led Projektör
 • Neon Led
 • Spot Lamba
 • Gece Lambalari
 • Sensörlü Armatür
 • İç Ve Diş Mekan Aplikler
 • Panasonic Ampuller
 • Cata Ampuller
 • Siva Üstü Armatürler
 • Kapsül Ampuller
 • El, Kafa Fenerli ve Işıldaklar
 • Masa Lambaları
 • Wallwasher
 • Sarkıt Avize 
Ürün çeşitleri oldukça geniş bir yelpazede sunulur. İhtiyaçlarınıza ve tarzınıza uygun seçenekler arasından seçim yaparken mekana uyum sağlayacak modelleri tercih edebilirsiniz.

Tavan Lambaları 

Lamba çeşitleri son derece fonksiyonel ve elegant ürünlerdir. Geleneksel bir aydınlatma yöntemi olmasına rağmen hala sıklıkla tercih edilmektedir. Odalarınıza uyum sağlayacak farklı modelleri bulmanız mümkündür. 
Tavan lambaları mekanların genel aydınlatmasını sağlamak için kullanılan çok yönlü ve işlevsel bir seçenektir. Modern ya da klasik tarzlarda imal edilirler. Tavan aydınlatma ürünleri ister tavana asılarak ister monte edilerek kullanılabilirler. Geniş bir yelpazede tasarım seçenekleri sunan tavan aydınlatma lambası çeşitleri odanızı genel olarak aydınlatmanın yanı sıra dekoratif bir unsur olarak da hizmet eder.   

Aplikler 

Dekoratif aydınlatma ürünleri tercih eden kullanıcılar için aplikler oldukça ideal bir seçenektir. Aplikler, duvarlara monte edilen ve doğrudan ışık sağlayan aydınlatma armatürleridir. Odaların genel aydınlatmasını tamamlamanın yanı sıra özellikle koridor aydınlatma modelleri, merdivenler ya da banyolar gibi dar alanlarda yönlendirilmiş bir ışık kaynağı olarak da kullanılabilirler. Estetik açıdan da çekici olan bu ürünler kullanıldıkları ortamlara zarif bir dokunuş katar.

Sarkıt Avizeler

Sarkıt avize modelleri genellikle oturma odaları, yemek odaları ya da otellerde kullanılan tavana asılan büyük ve etkileyici aydınlatma armatürleridir. Kristal, cam ya da metal gibi farklı malzemelerle üretilebilirler. Bu ürünler mekana şık bir görünüm ve göz alıcı bir ışık katarlar. Salon aydınlatma için sıklıkla tercih edilen sarkıt avizeler, yaşam alanlarınızın diğer bölümlerinde de kullanılmaya uygundur. Modern aydınlatma ürünleri ile mekanlarınızda lüks bir görünüm yakalamak istiyorsanız sarkıt avizeler iyi bir seçimdir. 

Spot Işıkları

Spot lamba modelleri belirli bir alanı veya objeyi vurgulamak için kullanılan yönlendirilebilir ışık kaynaklarıdır. Genellikle galeri duvarlarında, vitrinlerde ya da gümüşlük ve konsol gibi dekoratif eşyaların üzerinde kullanılırlar. Odaklanmış ve güçlü bir ışık sağlayarak mekanınızı daha dramatik ve etkileyici hale getirirler. Spot ışıklar pek çok renkte mevcuttur. Odanın dekorasyonuna ve karakterine göre dilediğiniz rengi satın alabilirsiniz. 

Gece Lambaları

Gece lambası; yatak odaları, çocuk odaları ya da koridorlar gibi düşük ışık gerektiren alanlarda kullanılır. Yumuşak ve sakin bir ışık sağlayan gece lambaları uyku ve dinlenme esnasında rahat bir atmosfer yaratmaya yardımcı olurlar. Gece lambalarını çeşitli renklerde ya da tasarımlarda bulabilirsiniz. Farklı renk ve şekillerde ışık veren bu modeller çocuklar için de eğlenceli bir dekoratif unsur olarak tercih edilebilir.

Neon LED

Neon LED çeşitleri geçmişin ışıltılı neon lambalarının modern bir yorumu olarak nitelendirilebilir. Geleneksel neon lambalarının yerine kullanılan esnek LED şeritler sayesinde daha parlak ve canlı renklerle aydınlatma sağlar. Ayrıca enerji verimliliği de daha yüksektir. Neon LED ürünleri duvarlara, tabelalara, vitrinlere ya da istediğiniz herhangi bir yüzeye çeşitli şekillerde monte edebilirsiniz. Yazı, şekil ya da sembollerle ifade etmek istediğiniz herhangi bir mesajı da oluşturabilirsiniz. 

LED Projektör

LED projektör modelleri yaşam alanlarınıza farklı renkler ve desenlerle özgün bir ışık şovu sağlayabilmek adına son derece kullanışlıdır. Çeşitli renk seçenekleri, ayarlanabilir parlaklık ve efekt seçenekleri sayesinde mekanınızı istediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen LED projektörler, özellikle parti, etkinlik ya da özel günlerde etkileyici bir atmosfer yaratmak için mükemmeldir. Duvarlara, tavanlara ya da zemine yerleştirebilir ve mekanınıza canlılık katabilirsiniz. 

Aydınlatma Ürün Fiyatları Nelerdir? 

Aydınlatma ürünleri arasında mekanlarınızın dekorasyonuna göre tercih edebileceğiniz pek çok model yer alır. Geleneksel ya da modern dekorasyon stilleri oluşturmak için beğenilerinize uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Vira Elektrik, yeni bir ev dekore etmek veya mevcut aydınlatma sistemini yenilemek isteyen kullanıcılar için her bütçeye uygun seçenekler sunar.  

Aydınlatma ürün fiyatlarını değişmesine neden olan çeşitli faktörler mevcuttur. İlk olarak ışık rengi seçimi ürün fiyatını etkiler, çünkü bazı özel ışık renkleri daha karmaşık üretim süreçlerini gerektirir. Aydınlatma ürünlerinin türü de fiyatını etkileyen faktörlerden biridir. Farklı türlerde ürünler farklı tasarım ve işlevsellik özelliklerine sahiptir. Watt değeri, enerji tüketimi ve ışık verimi açısından önemli olduğu kadar fiyatlar açısından da belirleyici bir faktördür. İhtiyaçlarınızı belirleyerek buna göre seçeceğiniz aydınlatma ürünleriyle hem bütçe dostu hem de beklentilerinizi karşılayan bir alışveriş yapabilirsiniz.

Aydınlatma Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Aydınlatma ürünleri satın alırken kalite ve enerji verimliliği gibi teknik faktörlere dikkat etmek önemlidir. Aydınlatma ürünleri dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Kaliteli malzemelere sahip ürünler, size maliyet ve zaman açısından tasarruf sağlar. 

Satın alacağınız oda ışıklandırma ürünlerinin kullanacağınız yaşam alanındaki tesisat düzenine uygun olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Profesyonel bir destek alarak size uygun türünü tercih etmeniz daha faydalı olabilir. Bununla birlikte kısa bir tadilatla mekanlarınızın elektrik altyapısını farklı tür aydınlatma modelleri için uygun hale getirebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Aydınlatma Ürünlerinde Parlaklık Nasıl Ölçülür?

Parlaklık lümen (lm) birimiyle ölçülür. Yüksek lümen değeri, daha parlak bir ışık çıkışı anlamına gelir. Daha fazla parlaklık gerektiren bir alan için yüksek lümen değerine sahip bir aydınlatma ürünü tercih edilirken daha yumuşak ve huzurlu bir atmosfer yaratmak istendiğinde daha düşük parlaklık tercih edilebilir.

Renk Sıcaklığı Nedir?

Renk sıcaklığı ışığın görsel olarak algılanan rengini ifade eder. Kelvin (K) birimiyle ölçülür ve genellikle 2700K ila 6500K arasında değişen bir ölçek üzerinde belirtilir. Düşük renk sıcaklığı, daha sıcak ve sarımsı bir ışık sağlarken yüksek renk sıcaklığı daha soğuk ve mavi tonlu bir ışık üretir. 

LED Trafosu Nedir?

LED trafoları yüksek voltajı düşük voltaja indirgeyerek ve alternatif akımı doğru akıma dönüştürerek çalışır. Bu özellikleri sayesinde LED aydınlatma sistemlerinin güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca bu ürünler voltaj veya akım dalgalanmalarından kaynaklanabilecek hasarlara karşı aydınlatma sistemlerini korur.
Yükleniyor...