TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Aplikler

Aplik

Tarihi mum kullanılan dönemlere kadar giden aplik, iç ve dış mekanlarda kullanılan modern ürünlerdir. Duvar avizesi olarak da bilinir ve ilhamını çok eski çağlardan alır. Aydınlatma ürünleri arasında büyük bir çoğunluk yere doğru ışıklandırma sağlarken aplikler, bu işi her yöne doğru yapabilirler.
17. yüzyılda pirinç ve gümüşten yapılan ürünler, tarihsel süreçte pek çok farklı malzemeden yapılmıştır. Günümüzdeki kullanımı, genelde uyumlu bir aydınlatma için birden fazla kullanılan duvar abajuru, şık mekanların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Aplik Çeşitleri Nelerdir?

Ev veya iş yerlerini aydınlatmanın ve dekoratif bir dokunuş eklemenin harika bir yolu, aplikleri kullanmaktır. Aplik, duvarlara monte edilen aydınlatma armatürleri olarak bilinir. Bu aydınlatma alanında iç ve dış mekân kullanımı için farklı modeller mevcuttur.
İç mekân duvar aplik, evinizin içindeki aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır. Farklı tarz ve tasarımlarda iç mekân aplik modelleri bulunur. Örneğin; modern minimalist bir tasarımı tamamlayacak sade apliklerden, lüks bir avize görünümü sunanlara kadar çeşitli seçenekler mevcuttur.
Dış mekân duvar aplik çeşitlerini; bahçe, teras, veranda veya binanızın dış cephesi gibi alanları aydınlatmak ve dekoratif bir ambiyans yaratmak için kullanabilirsiniz. Dış mekân aplik modelleri suya ve hava koşullarına dayanıklı olmalıdır ki genelde bu sebeple daha dayanıklı malzemelerden üretilirler.
Dış mekân duvar aydınlatma ürünleri arasından her türlü hava koşuluna en uygun olanı seçmelisiniz ancak bu tek kural değildir. Dış mekân aplik ürünlerinde yerleştireceğiniz alanın görünüşüne uygun olanları seçebilirsiniz. Bu, alanı aydınlatırken estetik görünüm sağlayacaktır.
Modern duvar aplikleri; minimalist tasarımlara, temiz çizgilere, geometrik şekillere ve materyal kontrastlarına sahiptir. Bunlar, duvar aydınlatma amacıyla şık ve modern bir görünüm yaratmanızı sağlar. 
İç mekân ürünlerinin alt türü olarak da görebileceğiniz salon aplik modelleri, şık tasarımları desteklemek için modern parçalardır. Bir evin kalbi olan salonda doğru aydınlatma ürünleri kullanmalısınız. 
Şık duruşlarıyla siyah aplik modelleri verdikleri ışık ve görüntüyle evinizin salonuna çok yakışacaktır. Duvar aplik ile istediğiniz gibi bir ambiyans yaratabilirsiniz. 

Aplik Fiyatları Nelerdir?

Aplik modelleri için fiyatlar birçok farklı faktöre göre değişir. Bu değişkenlerden birisi ürünün tasarım ve stilleridir. Daha şık ve estetik duran duvar apliği seçenekleri nispeten daha yüksek ücrete sahiptir. Aynı zamanda apliklerde kullanılan malzeme de tutarı belirleyen etkenlerdendir. Örneğin; metal aplik daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğundan fiyatları daha yüksektir. 
Fiyatı etkileyen başka bir değişken de malzemelerdir. Ahşap, cam, seramik veya plastik malzemelerden üretilenler, genellikle daha uygun fiyatlıdır. Üretildiği malzemenin yanında apliğin işlevsel oluşu da önemli bir noktadır. İşlevleri fazla olan bir aplik, değerini de yükseltir.
Apliğin monte edileceği alanın özelliğine göre değeri değişebilir. Dış cephe aplik modellerinde dayanıklılık gereksinimi fazla olduğundan fiyatlar iç kısım ürünlerinden farklı olabilir.
Tüm bu değişkenlerin yanında ürünü alacağınız satıcının kalitesi de önemlidir. Orijinal ürünler satan bir firma fiyat skalasını da buna göre düzenleyecektir. Vira Elektrik kategorilerimizde herkesin bütçesine uygun kaliteli aplik seçenekleri vardır.

Aplik Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aplik seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bu noktalara ehemmiyet gösterdiğinizde uzun ömürlü ve modaya uygun ürünler seçebilirsiniz:
  • Mekânın yeri ve tasarımı
  • Üretilen malzeme
  • Aydınlatma ihtiyacı
  • Bütçe
  • Satıcı güvenilirliği
Aplik seçiminizde kendi tarzınıza uygun ve mekâna yakışacak ürünler tercih etmelisiniz. Bu sayede uzun süre boyunca kullansanız da üründen sıkılmazsınız. Tabii ki bu tercihte mekanla ilgili tek dikkat edilmesi gereken tasarım değildir. Aynı zamanda iç veya dış mekân aplik modellerinin ayrımlarını da doğru yaparak ürün satın almalısınız.
Temel malzemenin sağlam ve alana uygun olması da kritiktir. Dış tarafta hassas malzemeler seçilemeyeceği gibi iç mekânda da abartı derecede kalın yapılı ürünler hoş durmayacaktır.
Alanınızın aydınlatma ihtiyacını doğru gözlemlemelisiniz. Çok ışık isteyen bir alan düşük watt loş bir aplik almak pek de mantıklı bir seçim olmayacaktır. Aynı şekilde loş bir ortam oluşturmaya çalıştığınız yerlerde de yüksek ışık yayan bir ürün kullanmamalısınız.
Aplik fiyatları, kendi içinde farklı dinamikleri olan bir pazardadır. Dolayısıyla çok fazla değişken fiyatları etkiler. Ürününüzü seçerken kendi bütçenizi düşünmeniz de yerinde bir karar olacaktır. Bu amaçla sitelerdeki fiyat aralığı filtresini uygulayarak kendi bütçenize uygun olan ürünlere göz gezdirebilirsiniz. Vira Elektrik kategorilerimizden alacağınız ürünleri uzun süre boyunca kullanabilir ve mekanları güzelleştirebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Aplik Yüksekliği Ne Kadar Olmalı?

Kesin bir kuralı olmamakla birlikte standart kat ölçülerine göre yapılmış bir alanda aplik yerden 160 cm yukarıda olmalıdır.

Aplik Kaç Watt?

Apliklerin wattları türlerine göre değişkenlik gösterir. Genelde çeşitlerde 6, 7, 12, 24 watt gibi değerler görülür.

Aplik Nereye Takılır?

Aplik; daha çok koridor, bahçe, giriş gibi alanlara takılır. Buna karşın son dönemin modası olmasından kaynaklı, dekoratif görüntüsüyle her yerde kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...