TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Akıllı Prizler

Akıllı Priz 

İlerleyen teknoloji, günlük hayatı kolaylaştıran ürün sayısını artırmıştır. Bu ürünlerden en yenilikçileri arasında akıllı priz yer alır. Enerji tasarrufu ve taşınabilirlik gibi birçok avantajı bulunan ürünlerin çeşitli kullanım amaçları bulunur. Akıllı priz çeşitleri ve bu ürünleri satın almak için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz. Vira Elektrik’te sizleri bekleyen birçok farklı seçenek bulunuyor.

Akıllı Priz Nedir? 

Akıllı priz, herkesin evinde bulunan elektrikli aletlerin kullanımını kolaylaştıran bir üründür. Bu ürün sayesinde cihazlarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Böylece kapalı alanlarda bulunan elektrikli cihazlarınızın yanında sürekli bulunmanıza gerek kalmadan dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Akıllı wifi priz, bir internet bağlantısıyla çalışır. Fişi telefonunuzla senkronize ettikten sonra birkaç tıkla dilediğiniz elektrikli aleti çalıştırabilir, kapatabilir veya varolan ayarlarını değiştirebilirsiniz. 
Bir wifi priz, hayatınızı farklı yönlerden kolaylaştırır ve iyileştirir. Aşağıdaki elektrikli cihazları bu ürünle yönetmek mümkündür:
  • Kahve makineleri
  • Klimalar
  • Fırınlar
  • Telefonlar
  • Buzdolapları
  • Lambalar 
Yanlarında bulunmasanız da bu ev eşyaları üzerinde kontrol sahibi olmak, bazı durumlarda gereklidir.  Bunun yanı sıra akıllı ürünler, enerji kullanımı açısından epeyce avantajlıdırlar. Tasarruflu priz kategorisinden satın alacağınız ürünler, elektrik faturanızda maddi anlamda bir düşüşe yol açabilir. 

Akıllı Priz Kullanım Alanları

Evden çıkarken çalışır halde bıraktığınız cihazlar, gereksiz enerji harcanmasına sebep olur. Ayrıca fırın, kettle gibi aletleri açık unutmak tehlikeli durumlara neden olabilir. Akıllı priz wifi sayesinde evde bulunmadığınız zamanlarda lamba, fırın, buzdolabı gibi eşyalarınızı kontrol edebilirsiniz.
Wifi kontrollü priz, yalnızca tehlikeli durumların önüne geçmekle kalmaz. Bu cihazı, hayatınızı kolaylaştırmak için birçok farklı senaryoda kullanabilirsiniz. Örneğin, sabah uyandığınızda yatağınızdan kalkmadan kahve makinasını çalıştırabilir, siz başka işlerinizi hallederken kahvenizi hazırlayabilirsiniz. 
Sıcak yaz günlerinde, iş yerinize gitmeden önce odanızın soğumasını isteyebilirsiniz. Bu durumda ofise varmadan 10 dakika önce akıllı prizle klimanızı açabilir, ideal sıcaklıktaki odanızda işinize başlayabilirsiniz. 
Evden çıkarken ışıkları açık unutmak, herkesin başına gelen bir durumdur. Lambalarınızı akıllı prizlerle kullanarak bu durum üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz. Sabah çıkıp akşam geç döndüğünüz günlerde evcil hayvanlarınızı karanlıkta bırakmamak için de ideal bir üründür.

Akıllı Priz Çeşitleri Nelerdir? 

Giderek popülerleşen akıllı prizlerin farklı çeşitleri mevcuttur. Akıllı wifi priz çeşitleri, farklı ihtiyaç ve isteklere cevap verir. 
En popüler seçeneklerden biri, telefonunuza bağlayabileceğiniz eşyalardır. Bu ürünler, bir uygulama sayesinde prizi telefonunuza senkronize eder. Uygulama üzerinden kolayca istediğiniz kontrolleri sağlayabilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemler arasında; açma, kapama, zamanlama ayarları, ses kontrolü gibi çeşitli işlemler yer alır. Aile paylaşımı seçeneğiyle birden fazla cihazda kullanabilirsiniz.
Zaman ayarlı akıllı ürünler, enerji tasarrufu için oldukça kullanışlıdır. Dilediğiniz saatlerde cihazların açılmasını ve kapanmasını sağlar. Bu sayede elektrikli aletlerin yakınlarında olmasanız bile onları kontrol edebilirsiniz. 
Bazı akıllı prizlerde, akıllı telefonlarda bulunan Alexa gibi sesli asistanlara bağlanma seçeneği bulunur. Sesli komutlar vererek cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu yüksek teknoloji sayesinde telefonunuzu elinize bile almadan elektrikli aletlerinizi çalıştırabilir, kapatabilir ve ayarlarını değiştirebilirsiniz. 

Akıllı Priz Fiyatları Nelerdir?

Priz kategorisinde alacağınız ürünün fiyatları belirli değişkenler doğrultusunda farklılık gösterir. Kalite standartları ve içerdiği özelliklere göre fiyat artabilir veya düşebilir. Fiyatlar belirlenirken göz önüne alınan unsurlar aşağıdaki gibidir:
  • Kullanılan malzeme
  • Üründeki özellikler
  • Kullanım ömrü
  • Enerji kullanımı 
Priz fiyatları, taşıdıkları özelliklere göre değişir. Kalitesi yüksek ve teknolojik açıdan gelişmiş olan ürünlerin fiyatlarının daha fazla olması beklenir. 

Akıllı Priz Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bir wireless priz satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Bilinçli yapacağınız bir tercih, uzun süre kullanabileceğiniz bu üründen daha fazla verim almanızı sağlar. 
Dikkat etmeniz gereken ilk nokta, ürünü kullanabileceğiniz elektrikli cihazlardır. Evinizde bulunan hangi aletleri bir akıllı priz yardımıyla kontrol etmek istediğinizi tespit etmelisiniz. Daha sonrasında, alacağınız ürünün bu alete uygunluğunu belirlemelisiniz.  
Bir diğer detay, satın alacağınız cihazın özellikleridir. İstek ve ihtiyaçlarınıza en iyi karşılık verecek ürünü seçmeniz, kullanım memnuniyeti açısından önemlidir.
Enerji tasarrufu, priz satın alırken düşünmeniz gereken bir detaydır. Akıllı prizler genel olarak enerji kullanımı açısından doğa dostudur. Yalıtım özellikleri sayesinde yüksek gerilimli enerjiyi daha verimli kullanırlar. Ancak yine de satın alacağınız ürünün kendi enerji özelliklerini araştırmak faydanıza olacaktır. 
Fiyat, ürün seçerken dikkat etmeniz önerilen bir diğer konudur. Çeşitli bütçelere göre farklı seçenekler bulunur. İstediğiniz özellikleri farklı fiyat aralıklarında bulabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı Priz Nedir Ne İşe Yarar?

Akıllı priz, elektrikle çalışan aletlerin kontrolünü uzaktan sağlamanıza yarayan yüksek teknoloji bir priz çeşididir. Birçok elektrikli cihazın açma, kapama ve diğer ayarlarını, aletlerden çok uzakta olsanız bile yapabilmenizi sağlar. 

Akıllı Priz ile Neler Yapılabilir?

Akıllı prizle evde değilken bile açık unuttuğunuz elektrikli aletleri kapatabilir, önceden belirlediğiniz zaman programlarına uygun olarak çalıştırabilirsiniz.

Akıllı Priz Kaç TL?

Akıllı priz fiyatları; ürünün özellikleri, kalitesi ve enerji tasarrufu seçeneklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Yükleniyor...