TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-

LED Ampul

LED Ampul

LED ampul, ev ve ofis dekorasyonlarında sıkça kullanılan tasarruflu aydınlatma araçlarından biridir. "Light Emitting Diode" kelimelerinin kısaltmasıdır. Işık Yayan Diyot anlamına gelmektedir. LEDler, 1920’li yılların başında Rusya’da icat edilmiştir. Bu ürünlerin kullanım ömrü, yaklaşık 50.000 saattir. Ayrıca standart türlere oranla ortalama %60’a yakın daha tasarrufludur.
Uzun ömürlü LED lamba çeşitleri, aynı zamanda tasarruflu olması sebebiyle sıkça tercih edilir. Harcadığı elektrik miktarı, diğer ampul türlerinden %15 daha azdır. Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir. İçerisinde toksik maddeler olan halojen ve cıva bulunmaz. Bu sayede kırıldıklarında, insan sağlığına veya doğaya zarar verebilecek toksik gazlar ortaya çıkmaz.  Sıcaklık değişimi, darbe, dış etkenler gibi durumlar karşısında oldukça dayanıklıdır.

LED Aydınlatma Ürünleri

Aydınlatma ürünleri kategorisinde hayatınızı kolaylaştıracak birçok ürün bulabilirsiniz. LED ampul çeşitleri, bu kategoride yer alan ekipmanlardan bazılarıdır. Modellerin her biri farklı kullanım amacına sahiptir. Mekan özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bunlar;
 • Ampul,
 • Şerit Lambalar,
 • Abajur,
 • Lambader,
 • Masa Lambaları
 • Aplikler,
 • Gece Lambaları olmak üzere kategorize edilebilir. 
Dış mekanlar, mutfaklar, yatak odaları, salon veya ofisler gibi her alanda ihtiyaç karşılamak için birbirinden farklı onlarca seçenek vardır. LED ampuller, bu ortamların tamamında aydınlatma görevini başarılı bir şekilde yerine getirir.

LED Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Led aydınlatma, farklı yaşam alanlarında, ev ve ofis dekorasyonlarında çeşitli modellerde kullanılabilir. Işıktan elde edilen verimliliğin yüksek olması, ortamda yeterli aydınlatmayı sağlar.  Sarı ve beyaz gibi klasik tercihlerin yanında renkli alternatifler gece lambalarının vazgeçilmezidir. Çeşitleri;
 • Şarjlı ampul,
 • Beyaz LED ampul,
 • Sarı LED ampul,
 • Gün Işığı LED ampul,
 • 9 Watt LED Ampul,
 • Kumandalı LED ampul,
 • Rustik LED ampul,
 • Spot LEDler olarak sıralanabilir. 
Şarjlı LED ampuller, beklenmedik bir elektrik kesintisi durumunda topladığı enerji ve tasarruflu olması sayesinde 4 ila 8 saat arasında etrafı aydınlatma görevine devam eder. Spot LEDler, mutfak dolaplarının kenarları, modern salon dekorasyonları ve gösterişli ofis tasarımlarında tercih edilen seçeneklerdendir. Minimize edilmiş enerji tüketimi ve uzun ömürlülüğü LED ampul çeşitlerini özellikle ofislerde kullanışlı hale getirir. 
Rustik LEDler, nostaljik ve şık görünümleriyle dikkat çeker. Özellikle modern dekorasyon ve iç mimaride sıkça kullanılır.

LED Ampul Fiyatları Nelerdir? 

Teknoloji ve tasarrufu bir arada sağlayan LED ampul fiyatları kullanıcılar tarafından merak edilir. LED lamba fiyatları, yapım materyallerine göre değişiklik gösterir. 
Vira Elektrik olarak Ampul kategorisinde sağladığımız geniş ürün yelpazesinde müşterilerimize LED ampul modellerinin en kalitelisini avantajlı fiyatlarla sunuyoruz. Panasonic LED Ampul kategorisinde ihtiyacınıza ve kullanacağınız alana uygun ürünleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda Cata LED Ampul kategorisinde son teknoloji modelleri en avantajlı fiyatlarıyla sizi bekliyor. 

LED Ampul Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Son zamanlarda evler ve ofisler gibi toplu kullanım alanları dekore edilirken ürün seçiminin vazgeçilmez faktörlerinden biri tasarruflu ve doğa dostu opsiyonlar olmaya başlamıştır. Kullanıcılar ve tasarımcıların iklim, doğa ve insan sağlığı karşısındaki duyarlılıkları; küresel ısınmanın artması sebebiyle aydınlatmada başka alternatiflerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. 
LED ampullerin kullanımının artması da bu bağlamda değerlendirilebilir. Bu yöndeki eğilimi teşvik etmek amacıyla LED ampul alırken dikkat etmeniz gereken başlıca özellikler aşağıdaki gibidir:
 • Öncelikle aydınlatma ürünü seçimindeki en önemli etmenler; tercih amacını, ampulün kaç metrekareyi aydınlattığını ve ışıktan yararlanacak kullanıcının ihtiyaçlarını belirlemektir. Mesela evinizin ağaçlarla dolu bahçesinde kullanacağınız ampulün LED olması darbelere karşı dayanıklı camı sayesinde yangın riskini minimize eder.
 • Ampulün şeklini kullanacağınız avizeye göre belirlemek, önemli bir detaydır. Salon, oturma odası gibi alanlarda spot kullanımı mümkünken yatak veya çalışma odaları için her yöne ışık veren standart şekilli LED ampul seçimi daha uygundur.
 • Bütün ampuller, her armatüre uygun şekilde tasarlanmamıştır. Bu sebeple ampul kutusunun üzerinde yazan duy tipini armatürünüzle uyumlu tercih etmelisiniz.
 • LED ampullerin lümen değeri, göz önünde bulundurulmalıdır. Ampulün lümen değeri yükseldikçe etrafa saçtığı ışık, daha parlak hale gelecektir.
Yukarıdakiler dışında kısma anahtarı, LED aydınlatma ürünlerinde ışık miktarının ayarlanmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde göz sağlığınızı koruyabilir ve ortamı aydınlatabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

LED Ampul Ne Kadar Elektrik Harcar?

LED ampuller, diğer aydınlatma ürünlerine oranla daha tasarrufludur. Bu sebeple diğer lambalardan daha az elektrik harcarlar. 

Panasonic LED Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Enerji tasarrufu ve son teknoloji modelleriyle Panasonic LED ampuller en çok araştırılan aydınlatma ürünleridir. Bunlar arasında şu ürünleri bulabilirsiniz; Panasonic 4.9W Led Ampul Beyaz Işık Günışığı E27 Duy, Panasonic LED Lamba 14W-100W, Led Ampul 10’lu Panasonic, Panasonic LED Ampul 8,5W-60W LED Ampul Beyaz Işık. Bu modeller, markanın sıkça tercih edilen ürünleri arasında yer alır.  

Cata LED Ampul Tasarruflu mu?

LED ampul sayesinde sıradan modellere oranla %60’a yakın tasarruf sağlamanız mümkündür. Cata LED Ampul çeşitlerinin en büyük avantajlarından bir diğeri, doğa dostu olmasıdır.
Yükleniyor...