TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR TÜM ÜRÜNLERDE 1 YIL GARANTİ TEKNİK DESTEK VE İADE KOLAYLIĞI TÜM FİYATLAR %20 KDV DAHİL FATURALIDIR
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Banyo Aspiratörü Nedir?

Banyo aspiratörü, banyodaki hava katmanlarına karışmış olan kokunun ve nemin dışarı atılmasını sağlar. Yoğun halde bulunan partiküllerin mevcut bölgeden hızlı bir şekilde uzaklaşması, ancak banyo tavan aspiratörü ile mümkündür. Oldukça pratik bir çalışma sistemine tabii olan bu ürünler, her ortama kolayca uyum sağlayabilir. 

Banyo Aspiratörü Çeşitleri Nelerdir? 

Banyo havalandırma fanı olarak da bilinen bu ürünlerin birçok çeşidi bulunur. Sıcak su kullanılması sonrasında oluşan rutubetin ve nemin giderilmesi için ekseriyetle banyolarda havalandırma fanı tercih edilir. Duvarlarda oluşabilecek küf benzeri organizmaları uzaklaştırmada kullanılan havalandırma fanları,  şu unsurlara bağlı olarak çeşitlenebilir:
  • Boyut
  • Kullanım Amacı 
  • Kullanım Yeri 
  • Güç
Yukarıda yer alan faktörler göz önünde bulunarak banyo fanı, kendi arasında farklılaşır. Bu noktada ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak banyo aspiratörü seçmelisiniz.

100, 120 ve 150’lik Banyo Aspiratörleri 

Kötü koku banyolarda sıkça karşılaşılan bir problemdir. Bunun ana nedeni, iyi yapılmayan aspiratörlerdir. Tuvaletteki kötü kokuyu yok etmek, rutubeti önlemek ve ortamda bulunan teknolojik aletlerin zarar görmemesini sağlamak amacıyla havalandırma fanlarına gereken önemi vermelisiniz. Bunun için banyo boyutunu göz önünde bulundurup ona göre fanı seçmelisiniz. 
Banyo tuvalet aspiratörü boyutu, banyonun genişliğine göre olmalıdır. Bunun için 100’lük, 120’lik ve 150’lik aspiratörler yer alır. Küçük banyolar için 100’lük havalandırma fanı,  orta boyuttaki banyolar için 120’lik geniş banyolar içinse 150’lik fanlar önerilir. Bu üç farklı boyutta yer alan aspiratörlerden birini tercih edebilir ve banyonuzu kötü kokudan arındırabilirsiniz. 

12W, 15W ve 20W Banyo Aspiratörleri 

Havalandırmanın olmaması, banyo veya tuvalette sadece kötü kokuya sebep olmaz. Duvar üzerindeki kabarmalardan döküntülere kadar birçok olumsuzluğun asıl nedeni aspiratör kullanmamaktır. Tuvalet aspiratörü kullanarak tuvaletinizde yaşanması muhtemel tüm bu durumların önüne önceden geçebilirsiniz. 
Güçlerine göre banyoda tercih edilen fanlar; 12W, 15W ve 20W şeklinde yer alır. Piyasada bulunan fanların güçleri, boyutuyla doğru orantılıdır. Yüksek çekiş yapabilen fanların birçoğu, aynı zamanda yüksek bir “W”ye da sahiptir. Tercih yaparken bu faktörü de göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Tavan ve Duvar Banyo Aspiratörleri 

Aspiratörler; evlerin, iş yerlerinin ve kurumsal mekanların kurtarıcısıdır. Kötü kokuyu anında bulunduğu yerden alan, temiz ve ferah bir hava sağlayan fanlar, kullanım yerlerine göre de isim alır. Mutfak, banyo ve Wc aspiratör bunlardan bazılarıdır. Banyo ve tuvaletlerde bulunan bu aspiratörler, bazen duvarda bazen de tavanda yer alabilir.
Nereden sirkülasyon iyi derecede sağlanılıyorsa fan, oraya monte edilir. Siz de banyo ve tuvaletiniz için bir aspiratör satın aldığınızda kokunun nereden kolay bir şekilde absorbe edileceğini belirlerseniz, fandan o kadar fazla fayda görebilirsiniz. 

Banyo Aspiratörü Montajı Nasıl Yapılır? 

Tuvalet ve banyo havalandırma aspiratörü montajı oldukça basittir. Kurulum için ilk olarak banyoya gidilir. Neredeyse tüm banyo ve tuvaletlerde bir havalandırma boşluğu bulunmaktadır. Bu boşluğa fanı vidalamak gerekir. Vidalanan aspiratörün elektrik bağlantısını kurmak içinse uzatma kablosu ile elektrik çekilmelidir. 
Fanlarda bunun için kablo bağlantı yeri bulunur. Eğer fanın kablosunu banyodaki lambanın kablosundan alırsanız ışığı her açtığınızda aspiratörü çalıştırabilirsiniz. Tekrar ışığı kapattığınızda fanı durdurabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız kolay montaj işlemiyle penceresiz banyo havalandırma imkanına sahip olabilirsiniz. 

Banyo Aspiratörü Fiyatları Nelerdir? 

Banyo aspiratör fiyatları oldukça avantajlıdır. WC’lerdeki kötü kokuyu harika bir şekilde alan, ortamı ferahlatan fanlar, kullanıcıya büyük bir fayda sağlar. Faydalarından birisi de banyo ürünlerinin kullanım ömürlerini uzatma noktasındadır. Banyo ve tuvaletlerde sadece klozet, lavabo, ayna gibi ürünler yer almıyor. Prizlerden tutun da bazı elektronik eşyalar, bu gibi yerlerde bulunabiliyor. 
Elektrikli ürünlerin başına bir şey gelmemesi için banyoların sürekli havalanması gerekir. Havalanmayan banyoda bulunan metalik ürünlerde kararma ya da paslanma oluşur. Hem maddi kaybı önlemek hem de sağlığınız için Vira Elektrik kategorilerimizde birçok farklı ürün sizi bekliyor. 

Banyo Aspiratörü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Banyo ve tuvalet havalandırma fanı alırken dikkat etmeniz gereken başlıca unsurlar bulunur. Bunların başında fanın kalitesi yer alır. Satın alacağınız fan, etraftaki toz partiküllerini tamamen almak üzere dizayn edilmelidir. Bunun için belli bir gücün üzerinde olmalıdır. WC havalandırma fanı gerekli güce sahip değilse ne yazık ki bir işe yaramaz. 
Tuvaletin kötü kokusu ve nemi asla gitmez. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, fanın konulacağı yeri bilmeden ürün satın almaktır. Tuvalet ve banyonuz için havalandırma fanlarını satın alırken öncelikle bu ürünü nereye koyacağınızı belirlemelisiniz. Duvar mı yoksa WC tavan aspiratörü mü alacağınıza karar vermelisiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Banyo Aspiratörü İşe Yarıyor Mu? 

Aspiratörler, kötü kokuyu, nemi ve rutubeti yok etmede oldukça işe yarayan cihazlardır. 

Banyolar İçin Havalandırma Nasıl Yapılır? 

Banyo için havalandırmayı cam açarak ya da fanlar yardımıyla yapabilirsiniz.

Banyo Aspiratörü Nereye Takılır?  

Tuvaletler için aspiratörler, banyo duvarı üzerine ya da tavana takılabilir. 
Yükleniyor...